Cellulit – jak z nim skutecznie walczyć?

Cellulit – jak z nim skutecznie walczyć?

2 views
0

Cellulit jest problemem znanym przede wszystkim kobietom – ze względu na ich budowę oraz stosunek tkanki tłuszczowej do mięśni panie mają zdecydowanie większe skłonności do powstawania tego typu schorzeń. Cellulit widoczny jest gołym okiem – przypomina niewielkie grudki. Nie bez przyczyny jest on nazywany również skórką pomarańczową. Jak z nim walczyć?

Skórka pomarańczowa powstaje w wyniku połączenia kilku czynników. Jest to przede wszystkim siedzący tryb życia, ale również uwarunkowania genetyczne, dieta uboga w składniki odżywcze (nadmiar jedzenia „śmieciowego”), problemy hormonalne.
Wiele pań pragnie pozbyć się tego problemu – w tym celu podejmują one liczne kuracje kosmetyczne. Niestety, wiele z nich jest kompletnie nieskutecznych.
Na szczęście pojawiła się dobra alternatywa. Jest nią kuracja składająca się z trzech kroków: karboksyterapii, mezoterapii oraz masażów wyszczuplających. Jak wygląda taka terapia?

Nawilżanie, uelastycznianie, odżywianie skóry!

Zabiegi mezoterapi polegają na ostrzykiwaniu skóry cieniutką igłą – preparat wprowadzany pod skórę to prawdziwy koktajl witamin, mikroelementów i niezbędnych dla skóry składników. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim kwas hialuronowy, odpowiedzialny za uelastycznianie skóry, odpowiedni poziom jej nawilżenia. W preparacie jest także kofeina – jest ona od dawna znana jako produkt wspomagający leczenie cellulitu, rozbijający tłuszcz.
Karboksyterapia polega na kontrolowanym uszkadzaniu komórek tłuszczowych. Dodatkowo terapia ta pozwala na poprawienie krążenia krwi, uelastycznienie skóry.
Masaże odchudzające polegają na pobudzaniu metabolizmu organizmu – wyłącznie doświadczeni masażyści są w stanie przeprowadzać go prawidłowo.
O nowoczesnych sposobach na pozbycie się cellulitu czytaj na http://medyczne-fbi.pl/leczenie-i-usuwanie-cellulitu-krakow.