Co może powodować ochłodzenie temperatury w mieszkaniach?

Co może powodować ochłodzenie temperatury w mieszkaniach?

2 views
0

Jesień to okres, w którym spółdzielnie mieszkaniowe rozpoczynają grzanie w kaloryferach – w tym czasie instalacje grzewcze napełniane są wodą. Zanim to jednak nastąpi kontrolnie sprawdza się losowo wybrane instalacje w celu wykrycia nieszczelności, usterek. Niestety, mieszkańcy lokali blokowych dopiero w momencie rozpoczęcia okresu grzewczego mogą samodzielnie stwierdzić, że coś nie jest w porządku, kiedy ich kaloryfery nie grzeją.

W takich sytuacjach niestety zazwyczaj jest za późno na naprawy – kiedy spółdzielnie napełnią kaloryfery wodą jej spuszczenie może okazać się niemożliwe. W wyjątkowych przypadkach, kiedy kilka osób z danej klatki zgłosi się do spółdzielni, możliwe jest wnioskowanie o naprawy po rozpoczęciu procesu grzewczego. Wymaga to wtedy spuszczenia wody oraz przejrzenia instalacji przez specjalistów.

Wadliwe okna

Za niską temperaturę w pomieszczeniach, pomimo sprawnie działających kaloryferów, odpowiadać mogą również nieszczelne instalacje okienne. W takich przypadkach zazwyczaj winić trzeba sparciałe uszczelki, które po wielu latach najzwyczajniej kruszą się i przepuszczają zimno i wilgoć.
Sprawdź jedną z najlepszych firm oferujących sprzedaż okien w Polsce – okna-internorm.pl