Dlaczego warto wybrać się na masaż klasyczny?

Dlaczego warto wybrać się na masaż klasyczny?

1 views
0

Masaż jako metoda leczenia chorób był stosowany już kilka tysięcy lat temu. Polecali go Hipokrates i starożytni Chińczycy, a następnie średniowieczne zakonnice. Obecną formę masaż klasyczny przyjął dzięki Holendrowi Johanowi Mezgerowi, który opisał tę technikę leczniczą w sposób naukowy. Dlaczego warto skorzystać z masażu klasycznego?

Zalety masażu klasycznego

Masaż klasyczny wykorzystuje się obecnie zarówno w celach leczniczych, jak i relaksacyjnych. Osoby cierpiące na różne schorzenia określają go jako najprzyjemniejszą zaleconą im formę terapii. W przypadku masażu o charakterze typowo relaksacyjnym stosuje się dodatkowo olejki do aromaterapii lub kosmetyki ujędrniające i usuwające cellulit, dzięki którym samopoczucie po zabiegu jest doskonałe, a skóra gładka i jędrna.

Ilość pozytywnych aspektów działania masażu klasycznego jest ogromna. Ugniatanie i oklepywanie ciała aktywizuje układ limfatyczny i krwionośny, dzięki czemu komórki są lepiej dotlenione. Zabieg wpływa na układ nerwowy, uspokajając lub pobudzając osobę masowaną.

Co więcej, masaż klasyczny przyspiesza wchłanianie substancji odżywczych i przemianę materii, wspomagając procesy redukcji wagi. Sprawniejsze jest ponadto działanie mięśni – po masażu są elastyczniejsze i lepiej ukrwione. Stawy stają się natomiast bardziej ruchome. Nie bez znaczenia jest też wytwarzanie serotoniny, która sprawia, że nawet po intensywnym masażu pacjent jest szczęśliwszy.

Jak przygotować się do masażu?

Aby wybrać się na masaż klasyczny, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedynym wskazaniem przed spotkaniem z masażystą jest unikanie ciężkich, tłustych posiłków na około 90 minut przed rozpoczęciem zabiegu. Warto wcześniej wziąć też prysznic, jednak zwykle można to zrobić już w gabinecie masażysty. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w upalne dni, kiedy ciało intensywnie się poci i staje się lepkie nawet po kilkunastu minutach spędzonych w drodze do masażysty. Prysznic jest potrzebny również po zakończeniu masażu klasycznego, gdyż w jego trakcie wykorzystuje się oliwkę lub inny środek ułatwiający przesuwanie dłoni po ciele masowanego.

Na masaż nie zabiera się specjalnych ubrań czy stroju sportowego. W czasie masażu klasycznego ciało jest nagie, a pośladki zakrywa się ręcznikiem. Osoby, które są nieśmiałe i wstydliwe, mogą być nieco onieśmielone nagością w obecności masażysty. Ten stara się jednak nie krępować pacjenta i zapewnić mu jak największe poczucie komfortu, a także skupić się na rozwiązaniu problemów zdrowotnych.

Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA