Egzotyczne wczasy – co warto o nich wiedzieć?

Egzotyczne wczasy – co warto o nich wiedzieć?

1 views
0

Współcześnie wakacje w tropikach stały się znacznie bardziej dostępne dla polskich turystów, niż jeszcze 10-15 lat temu. Możliwość zrealizowania marzenia o egzotycznej podróży zmobilizowały Polaków do większego zainteresowania ofertami touroperatorów. Co warto wiedzieć o wyjazdach egzotycznych?
Do najczęściej proponowanych kierunków wyjazdów tropikalnych zalicza się przede wszystkim Mauritius, Dominikanę, Seszele, Kubę. Kraje te cechują się nie tylko wyjątkowo pięknym położeniem, ale i licznymi atrakcjami. Turyści wybierający się w te okolice mogą przede wszystkim korzystać z bliskości krystalicznie czystego morza – nurkować, żeglować, pływać, wędkować. Plaże również pozwalają na aktywny odpoczynek: gry zespołowe, spacerowanie. Do dyspozycji gości hotelowych udostępniono liczne leżaki oraz parasole, przez co możliwe jest wygodne leżenie w cieniu.
Turyści wybierający się na egzotyczne wczasy mogą także uczestniczyć w dodatkowych wycieczkach fakultatywnych. Musimy jednak pamiętać, że są one dodatkowo płatne.

Również w ofercie last minute!

Wyjazdy egzotyczne są również dostępne w niezwykle atrakcyjnych cenach – mowa tu o wyjazdach last minute. Decydując się na ten rodzaj wyjazdu musimy być przygotowani na spakowanie się i wyjazd w przeciągu 1-2 dni. Wiele touroperatorów oferuje wyjazdy na Dominikanę last minute, Kubę, Seszele, Mauritius i wiele innych. Jeśli jesteśmy elastyczni i naszego urlopu nie musimy planować z dużym wyprzedzeniem taki rodzaj wczasów może okazać się strzałem w dziesiątkę!
W cenie wyjazdu last minute znajdziemy przeloty w obie strony, transport z i na lotnisko, opiekę pilota czy rezydenta, zakwaterowanie w wybranym hotelu, ubezpieczenie turystyczne, możliwość korzystania z hotelowych udogodnień.