Jak wybrać dobry stojak na rower

Jak wybrać dobry stojak na rower

1 views
0

Wybranie dobrego stojaka na rower, odgrywa bardzo ważną rolę i wbrew wszelkim opinią, wcale nie jest to zadanie takie proste, jakby to mogło wydawać się nam na pierwszy rzut oka. Nowoczesne stojaki na rowery są bardzo różne, warto jednak rozglądać się za takimi modelami, które są praktycznie, ładnie się prezentują i oczywiście doskonale stabilizują rowery.

Na co zwracać szczególną uwagę

Wybierając stojaki na rower w pierwszej kolejności należy zwracać szczególną uwagę na sposób ich wykonania. Każdy porządny stojak do roweru powinien być wykonany z metalu, który jest odpowiednio zabezpieczony przed rdzewieniem. Rurki naszego stojaka powinny być na tyle stabilne, aby nie można ich było szybko przeciąć lub przepiłować.

Pamiętać należy również i o tym, że najlepsze stojaki rowerowe wcale nie muszą blokować przedniego koła. Na półkach sklepowych bardzo dużą popularnością cieszą się stojaki, które mają w sobie specjalny stelaż do zapinania roweru za ramę, a nie tylko za koło. Jeżeli rower jest zapinany wyłącznie na koło, to złodzieje mogą z łatwością zabrać całą jego resztę.

Na naszym rynku jest bardzo wiele stojaków, które są źle dopasowane do rozmiarów kół i ich szerokości. Jest wiele modeli stojaków, których żerdzie odpowiedzialne za trzymanie roweru są niestety zbyt ciasne, albo odwrotnie zbyt luźne, przez co rowery w nich pozostawione nie są stabilne. Złe stojaki na rowery mogą uszkodzić zarówno obręcz koła, jak i jego szprychy.

Najlepsze stojaki rowerowe

Najlepsze stojaki rowerowe, to oczywiście te konstrukcje, które gwarantują bardzo stabilne stanie roweru najlepiej poprzez przypięcie go za ramę. Dobre stojaki, powinny mieć również różnorodne mocowania, aby każdy rowerzysta mógł bez żadnego większego problemu wstawić do stojaka swój rower.

Warto inwestować również w nowoczesne stojaki z zadaszeniem, zwłaszcza jak zamierzamy zamontować stojak na zewnątrz. W razie deszczu, nasze rowery nie będą moknąć, a kierownica i siodełko będą zawsze suche i gotowe do jazdy.

Ilość dostępnych uchwytów

Kupując stojaki rowerowe, uwagę należy zwracać nie tylko na ich jakość wykonania, aspekty estetyczne i cenę, ale również na ilość uchwytów. Minimalna ilość uchwytów na rowery powinna wynosić przynajmniej 6 sztuk. Oczywiście im więcej osób, będzie korzystać ze stojaka, tym więcej uchwytów będziemy potrzebować.

Według najnowszych statystyk, rowerzystów z roku na rok przybywa, dlatego też warto zadbać o to, aby nigdy nie zabrakło miejsca w naszym stojaku. Jest to bardzo ważna kwestia przede wszystkim dla punktów handlowych, które mogą tracić wielu potencjalnych klientów.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P