Jakie meble do ogrodu wybrać?

Jakie meble do ogrodu wybrać?

1 views
0

Jesień to dobry okres na to, aby krytycznie przyjrzeć się naszym dotychczasowym meblom ogrodowym i zastanowić się nad ich reperacją czy też wymianą. Udany sezon wiosenno-letni z pewnością był przyjemnością, jednak naszym obowiązkiem jest sprawdzenie, czy na meblach nie ma widocznych uszkodzeń, pęknięć – w przyszłości mogą one spowodować złamanie mebla oraz urazy ciała!
Jesienią znajdziemy w sklepach producentów liczne wyprzedaże – to więc idealna pora na to, aby wymienić stare meble ogrodowe na zupełnie nowe. Jakie wybrać? Jak szukać?

Meble ogrodowe – co wybrać?

Obecnie nowoczesne meble ogrodowe w niczym nie przypominają mebli tworzonych jeszcze 10-20 lat temu. Zmieniła się nie tylko technologia, ale i wykorzystywane materiały. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na design – znacząco odbiega on od tego, do czego przyzwyczaił nas XX wiek. Obecnie meble ogrodowe zaskakują nie tylko eleganckim wyglądem, ale i wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów syntetycznych.

Wśród mebli oferowanych przez producentów bez wątpienia jednymi z najchętniej wybieranych są meble technorattanowe. Materiał ten powstał niejako z potrzeby zastąpienia wykorzystania naturalnego rattanu. Dalsza eksploatacja pnączy mogła doprowadzić do całkowitej zagłady tej rośliny. Okazało się, że nie jest trudnym stworzeniem tworzywa doskonale imitującego pnącza, a dodatkowo… dostępnego w szerokiej palecie kolorów!
Włókna technorattanowe posiadają niezwykle zwartą strukturę, przez co do ich wnętrza nie wnika wilgoć, brud, zanieczyszczenia. Czyszczenie takiej struktury również nie będzie sprawiało nam żadnych problemów – wystarczy do tego wilgotna ściereczka.
Meble technorattanowe odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, ścieranie, niskie i wysokie temperatury.