Jakie szafy do mieszkania wybrać?

Jakie szafy do mieszkania wybrać?

1 views
0

Wybór odpowiedniej szafy może okazać się problematyczny – w sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli szaf wykonanych z różnorodnych materiałów. Szafy zazwyczaj dzielone są te wstawiane do przedpokojów, pokojów dziennych, sypialni, pokojów dziecięcych. Różnią się one rozmiarami, możliwościami pojemności, jak również kolorystyką czy materiałami z których je wykonano.

Lite drewno, płyty meblowe – co wybrać?

Szafy tworzone są zazwyczaj z litego drewna lub też płyt meblowych. Lite drewno jest niezwykle odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, zarysowania. Jest ono też pilnie selekcjonowane, a do suszarni i zakładów stolarskich trafiają tylko bele bez skaz i uszkodzeń. Najczęściej wykorzystywanymi gatunkami drewna w Polsce są: sosna, dąb i buk. Na życzenie klienta możliwe jest wykonanie mebla z innych gatunków, np. klonu.
W przypadku szaf z płyt meblowych są one mniej odporne na uszkodzenia, ale na pewno znacznie lżejsza – również ich cena jest znacznie bardziej zachęcająca.

Wśród najczęściej kupowanych szaf wymienia się te tworzone na wymiar i wstawiane w problematyczne wnęki w mieszkaniach – najczęściej w sypialniach czy w przedpokojach. Często kupowane są również szafy 5-drzwiowe.
W sklepach znajdziemy również takie produkty jak szafa dziecięca, znacznie niższa i dopasowana tak, aby dziecko mogło samodzielnie wkładać i wyjmować ubrania.