Regularne malowanie silnika – czy jest konieczne i jak je przeprowadzać?

Regularne malowanie silnika – czy jest konieczne i jak je przeprowadzać?

Troska o samochód to nie tylko dbanie o jego wzorowy stan techniczny, ale również o walory estetyczne. Dlatego miłośnicy samochodów, którym zależy na ich wyglądzie korzystają regularnie z farby do silnika. Renowacja polegająca na jego malowaniu powinna być powtarzana regularnie w równych odstępach czasu.

Read more
Spray i auto jak nowe

Spray i auto jak nowe

Samodzielne pomalowanie auta jest dużo tańsze niż wizyta w renomowanym zakładzie lakierniczym. Jest to oczywiście zadanie wymagające poświęcenia czasu i zaangażowania, jednak warte zachodu, ponieważ w niedrogi sposób można pokryć wszelki niedoskonałości, takie jak rysy, odpryski czy inne problemy karoserii.

Read more
Kiedy najlepszy moment na wymianę opon na zimówki?

Kiedy najlepszy moment na wymianę opon na zimówki?

Kiedy spadnie pierwszy śnieg, w zakładach wulkanizacyjnych i w warsztatach mechanicznych w całej Polsce pojawiają się niebotyczne kolejki kierowców, którzy chcą wymienić swoje ogumienie na zimowe. Powinniśmy być przewidujący i takiej wymiany dokonać nieco wcześniej. Kiedy?

Read more
Hyundai i10 – sprawdź co w sobie kryje

Hyundai i10 – sprawdź co w sobie kryje

Coraz częściej w miastach nie ma odpowiednich warunków do jazdy samochodem. A z pewnością do prowadzenia samochodu o dużych rozmiarach, charakteryzującego się wysokim spalaniem paliwa. Dlatego też popularnością cieszą się modele niewielkie, należące do segmentu A, a jednocześnie zapewniające komfort podróżowania. Nie zapominajmy, że przejazd przez zatłoczone ulice może ciągnąć...

Read more
Poziom  oleju silnikowego – to proste

Poziom oleju silnikowego – to proste

Prostota jest kluczem do powodzenia w bardzo wielu dziedzinach życia. Nie inaczej przedstawia się aspekt motoryzacji. Nieskomplikowane działania, regularne przeglądy (również te dokonywane w zaciszu własnego garażu) mogą w znaczący sposób przedłużyć okres jego bezawaryjnej eksploatacji, ale też polepszyć jego osiągi. Niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami samochodu z automatyczną...

Read more
Tak dużo możemy Ci dać

Tak dużo możemy Ci dać

Z roku na rok wielu kierowców zaczyna przywiązywać coraz większą wagę do tego, czym poruszają się po drogach. Podpatrując innych, ich oczom ukazują się auta pochodzące w całego świata. Nie dziwi już widok marek niemieckich, włoskich, francuskich, a nawet japońskich.

Read more
Poznaj mistrzów kontrowersji i dobrej akcji

Poznaj mistrzów kontrowersji i dobrej akcji

Rozpoznawalny na całym świecie program motoryzacyjno-rozrywkowy „Top Gear” bije rekordy popularności. Po niedawnych ekscesach do jakich doszło w Argentynie, w związku z tablicami rejestracyjnymi sugerującymi umyśle odniesienie się do niezabliźnionej Falklandzkiej rany mieszkańców tego państwa, warto przypomnieć inne kontrowersje, jakie wywołali prowadzący ten program.

Read more
Samochód na złom?

Samochód na złom?

Gdy w życiu przychodzi taki moment kiedy podejmujemy decyzję o tym, że nasz wysłużony samochód nadaje się już jedynie na złom. Szukamy stacji demontażu pojazdów, która przede wszystkim prowadzi legalną działalność oraz w przypadku gdy samochód jest zbyt wyeksploatowany, oferuje bezpłatny dojazd do klienta i odholowanie auta do stacji demontażu.

Read more