Kuchnia połączona z salonem w małym mieszkaniu

Kuchnia połączona z salonem w małym mieszkaniu

71 views
0

Architekci tworzący nowoczesne budynki coraz częściej rezygnują z tradycyjnego podziału przestrzeni na osobne pomieszczenia. Jednym z najpopularniejszych trendów jest łączenie w jedną całość kuchni i salonu. Czy w niewielkich mieszkaniach otwarty układ sprawdzi się równie dobrze, co w dużych, przestronnych domach?

Dlaczego warto?

Wydawać by się mogło, że otwarte kuchnie lepiej komponują się na dużych przestrzeniach. Nic bardziej mylnego! Architekci zaznaczają, że połączenie pomieszczeń w jedną całość to doskonały sposób, aby optycznie dodać niewielkiemu mieszkaniu kilku metrów kwadratowych. Przestronna strefa dzienna jest niezwykle praktyczna – sprzyja integracji domowników, pozwala na przygotowywanie posiłków bez konieczności opuszczania gości zaproszonych na kolację i ciekawie się prezentuje. Jej walory docenią rodzice małych dzieci, które będą zawsze w zasięgu wzroku,

Elegancka i praktyczna kuchnia

Poszukując idealnych mebli do kuchni, warto sprawdzić, co mają do zaoferowania czołowi producenci. Ciekawe rozwiązania dla małych kuchni proponuje ceniona firma Forte.  Kuchnie Forte sprawdzą się szczególnie dobrze na małym metrażu. Każda zabudowa składa się z wielu komponentów, które możesz ze sobą dowolnie zestawiać. Duże zróżnicowanie elementów sprawia, że bez problemu zagospodarujesz każdą przestrzeń, niezależnie od jej układu i wielkości.
Zrezygnuj z ciężkiej, ciemnej zabudowy na rzecz lekkich mebli z jasnej płyty MDF. Drewnopochodne płyty są odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Możesz mieć pewność, że  jasna, odbijająca światło powierzchnia będzie nie tylko optycznie powiększać przestrzeń, ale dodatkowo zachowa nieskazitelny wygląd przez lata. Pamiętaj, że przy otwartej kuchni meble kuchenne i salonowe powinny ze sobą współgrać. Ciekawe propozycje i przykłady realizacji znajdziesz na stronie gama-sklep.com.pl.