Łóżko do mieszkania blokowego – co wybrać?

Łóżko do mieszkania blokowego – co wybrać?

1 views
0

Poszukiwanie łóżka dla niewielkiego mieszkania blokowego to spore wyzwanie – musimy mieć na względzie zarówno nasza wygodę, jak i rozmiary potencjalnej sypialni. Kupienie zbyt dużego łóżka małżeńskiego sprawi, że pomieszczenie stanie się optycznie mniejsze. Na szczęście współcześnie producenci oferują nam wiele intersujących rozwiązań. Jakich?

Podstawą jest znalezienie łóżka o konkretnych rozmiarach. Wielokrotnie mieszkania blokowe mogą posiadać wnęki – jeśli taka znajduje się w potencjalnej sypialni warto ją wykorzystać! Naszym zadaniem jest dokładnie wymierzenie wnęki i zastanowienie się, czy jej szerokość będzie dla nas wystarczająca w odniesieniu na szerokość samego łóżka.
Drugim udogodnieniem jest tworzenie łóżek na konkretny wymiar – producenci wychodzą tym samym swoim klientom naprzeciw. Musimy jednak wybrać interesujący nas model mebla i uzbroić się w cierpliwość – wykonanie mebla na konkretny wymiar może trwać nieco dłużej niż zamówienie gotowego modelu z katalogu.

Jakie dodatkowe możliwości?

W mieszkaniach blokowych każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Przechowywanie dobytku może okazać się problematyczne, i tylko odpowiednie dobranie konkretnych mebli sprawi, że mieszkanie będzie funkcjonalne. Warto szukać mebli z dodatkowymi schowkami – takimi są bez wątpienia łóżka z szufladami. Są one wysuwane z ramy, przez co nie ma problemu z ich użytkowaniem.
Szuflady mogą służyć do przechowywania nie tylko pościeli – wiele osób chowa w nich ubrania sezonowe lub rzadko wykorzystywane przedmioty.
Innym ciekawym rozwiązaniem są klasyczne komory wewnętrzne, jednak aby się do nich dostać konieczne jest podnoszenie stelaża. Takie rozwiązanie może okazać się mało praktyczne w przypadku osób starszych czy mających problemy z poruszaniem się.