Meble technorattanowe i aluminiowe -poznaj hity ostatnich lat

Meble technorattanowe i aluminiowe -poznaj hity ostatnich lat

3 views
0

Kupujący meble ogrodowe od dłuższego czasu omijają markety budowlane czy ogrodnicze – wiedzą oni, że oferowana jakość produktów tam nie jest zbyt wysoka, a gwarancje są bardzo krótkie. Znacznie lepszym pomysłem na kupno pięknych i trwałych mebli ogrodowych jest zapoznanie się z ofertą topowych producentów, którzy nie tylko kładą olbrzymi nacisk na trwałość swoich produktów, ale i na ich nietuzinkowy wygląd! CO warto wiedzieć o meblach oferowanych przez producentów?

Meble technorattanowe, aluminiowe, materiały mieszane…

Największa ofertę znanych i cenionych producentów stanowią meble technorattanowe. Jest to tworzywo syntetyczne, stworzone jako zamiennik naturalnych pnączy rattanowych. Nadmierna eksploatacja tej rośliny stopniowo doprowadzała do jej całkowitej degradacji. Obecnie trwają prace nad odbudowaniem tego ekosystemu, a producenci chętni wykorzystują technorattan, który jest tańszy w pozyskiwaniu i znacznie odporniejszy na uszkodzenia.

Włókna technorattanowe posiadają zwartą strukturę, przez co do wnętrza mebla nie przedostaje się wilgoć, brud, zanieczyszczenia. Dzięki takiej budowie również czyszczenie mebla jest niezwykle proste.

Włókno technorattanowe jest niezwykle lekkie, przez co przenoszenie mebla nie sprawia żadnego problemu. Warto również wspomnieć o tym, że technorattan jest wysoce odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci, odkształcenia, duże amplitudy temperatur. Meble technorattanowe dostępne są w szerokich kolekcjach, w których znajdziemy.

W przypadku mebli aluminiowych odznacza je przede wszystkim minimalistyczny design, elegancka linia. Niech nie zwiedzie kupujących lekka konstrukcja – meble aluminiowe są niezwykle odporne na odkształcenia czy wilgoć.

Czytaj więcej o meblach ogrodowych na gardenspace.pl.