Ogród na niepogodę

Ogród na niepogodę

5 views
0

Warto cieszyć się ogrodem nie tylko podczas słonecznych dni, ale także wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. A może właśnie trzeba odkryć urok takiej brzydkiej pogody i przekształcić ją w romantyczną scenerię naszej ogrodowej egzystencji? Spróbujmy wykorzystać deszcz i chłód, żeby stworzyć wyjątkowy klimat do spotkań w ogrodzie. Odkryjmy nowy wymiar ogrodowej przestrzeni i zacznijmy się nim rozkoszować

Dużo cieplej

Żeby móc przebywać na zadaszonym tarasie także podczas chłodnych dni, warto zamontować tam promienniki podczerwieni dające natychmiast po włączeniu rozkoszne ciepło. Możemy w ten sposób wydłużyć nasze ogrodowe życie i przebywać na zewnątrz także wtedy, gdy jest chłodniej. Dlaczego nie cieszyć się ogrodem wczesną wiosną, kiedy pierwsze nieśmiało zakwitają pierwsze kwiaty? Albo jesienią, gdy z drzew spadają delikatnie liście?

Podczas takich chłodnych dni sprawdzi się praktyczne i bezpieczne palenisko gazowe, które wygląda jak elegancki mebel i tworzy oryginalną atmosferę. Z pewnością przydadzą się nowoczesne promienniki podczerwieni, które zapewnią nam rozkoszne ciepło, natychmiast po włączeniu.

Ściany z deszczu

Ogród w chłodnej i deszczowej odsłonie wcale nie musi nas odpychać. Wręcz przeciwnie – może zachwycić swoim ukrytym pięknem. Przed drobnym deszczem osłoni nas duży parasol ogrodowy. Sprawdzi się także baldachim ogrodowy, pod którym ukryjemy się, a deszcz będzie tworzył ściany naszego deszczowego pokoju.

Idealne na taką pogodę są pawilony ogrodowe. Jeśli ustawimy pod nimi wygodne meble, możemy być pewni, że czas spędzony na zewnątrz podczas deszczowej pogody wydłuży się cudownie. Nie będziemy chcieli wracać do domu. Nowoczesny pawilon ogrodowy stanie się naszym drugim domem przez większą część roku.