Przeciwbólowe tabletki do ssania na gardło

Przeciwbólowe tabletki do ssania na gardło

1 views
0

Ból gardła to efekt przesuszenia i podrażnienia śluzówki gardła, powstawania mikrourazów oraz stanów zapalnych o różnym podłożu. Ból ten, ze względu na swą specyficzną lokalizację jest bardzo dokuczliwy- utrudnia mowę, przełykanie oraz generuje odruch kaszlowy. Pierwszym etapem walki z bólem gardła są najczęściej tabletki do ssania na gardło.

Skąd bierze się ból gardła?

Błona śluzowa wyścielająca ściany gardła osłania nabłonek przed podrażnieniami i ogranicza inwazję drobnoustrojów. Nawet najmniejsze naruszenie jej integralności powoduje przenikanie wirusów i bakterii w głąb komórek nabłonka, co daje początek infekcji gardła.

Namnażające się drobnoustroje powodują rozpad zainfekowanych komórek, co daje efekt bólowy. Ponadto w odpowiedzi na infekcję dochodzi do przekrwienia i obrzęku błon śluzowych, co powoduje znaczne ich podrażnienie.

Zwalcz infekcję, zwalczysz ból

Silnie działające tabletki do ssania na gardło zawierają bardzo skuteczne substancje aktywne, które znieczulają gardło i krtań. Doraźne działanie tabletek na ból gardła polega na czasowym zahamowaniu przewodnictwa nerwowego, co znosi odczucie bólu. Jednak równie istotne co tłumienie bólu jest zwalczenie jego przyczyny.

Wiele substancji przeciwbólowych stosowanych w tabletkach do ssania na gardło ma także działanie przeciwzapalne. Zmniejszają one obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz hamują rozwój wirusów, bakterii i grzybów chorobotwórczych. Skraca to czas trwania infekcji i ogranicza jej zasięg.

Skuteczne zioła

Obok leczniczych substancji, kluczowymi składnikami tabletek do ssania na gardło są ekstrakty ziołowe. Łagodzą one ból gardła na wiele sposobów. Z jednej strony regenerują śluzówkę gardła i łagodzą podrażnienia, uniemożliwiając dalszą kolonizację gardła przez drobnoustroje.

Zioła wykazują także działanie przeciwzapalne, analogiczne do wspomnianych substancji farmakologicznych. Ograniczają także rozmnażanie wirusów i bakterii. Duża zawartość witamin sprzyja usprawnieniu działania miejscowych mechanizmów odpornościowych.

Grafika pochodzi ze strony Gardimax.pl