W doskonałej kawiarni

W doskonałej kawiarni

2 views
0

Współczesna kawiarnia wydaje się cudownym połączeniem klasyki i nowoczesności. Jej tradycyjna strona to pewien klimat dziewiętnastowiecznych wnętrz i spotkań kawiarnianych, którego nadal poszukujemy i pragniemy, wpadając na chwilę na małą czarną. To atmosfera rozmów o miłości i literaturze, niczym z paryskich kawiarni. To uroda i szyk Wiednia oraz dystyngowanych spotkań, którym patronowały idealne torty i szlachetna porcelana.

Nowoczesna kawiarnia

Nowoczesność natomiast to maksymalna wygoda. Przygotowywanie kawy na różne sposoby zależy dzisiaj tylko od fantazji baristy. Doskonałe ekspresy robią doskonałą kawę. Ale nie tylko one są elementem nowoczesności. Także wystrój kawiarniany może być awangardowy.

Wnętrza kawiarniane mogą naśladować klasyczne aranżacje w duchu artystycznym czy arystokratycznym. Meble z litego drewna, eleganckie detale, sztuka użytkowa, modernistyczne obrazy – takie stylizacje przywołują klimat retro.

Jednak wiele kawiarni stawia na nowoczesny design. Minimalizm w każdym kącie. Proste meble, na przykład aluminiowe. Komplety wypoczynkowe o futurystycznej linii. Kontrastowe zestawienia barwne. Monochromatyczne układy.

Na zewnątrz kawiarni

Kawiarnie coraz chętniej otwierają się na zewnątrz w cieplejszym okresie. To otwarcie nawiązuje do tradycji kawiarnianych ogródków we francuskim czy włoskim stylu. Umożliwiają je nowoczesne meble ogrodowe.

Zarówno w kawiarni prezentującej się nowocześnie jak i tej w stylu retro sprawdzą się meble technorattanowe. To również rewelacyjne meble ogrodowe dla restauracji. Goście poczują się dzięki nim jak u siebie, każdego niemal dnia wpadną chociaż na szybką kawę.

Przyjemnie i wygodnie urządzony kawiarniany taras czy zakątek stać się może najlepszą inwestycją i cudownym zaproszeniem – zachętą do tego, żeby się zatrzymać i napić przepysznej kawy.