Wysokiej jakości, szczelne pokrycie dachowe

Wysokiej jakości, szczelne pokrycie dachowe

2 views
0

Nieszczelność dachu to poważny problem, który wymaga błyskawicznej interwencji. Jeśli dach przecieka może to grozić zalaniem strychu. Wcześniej natomiast z racji powstającej wilgoci na suficie pojawia się grzyb, który po pierwsze jest nieestetyczny, a po drugie zagraża zdrowiu.

Jak uniknąć przeciekającego dachu?

Jak się okazuje, można uniknąć problemu przeciekającego dachu. Wystarczy odpowiednio przyłożyć się do jego pokrycia. Konieczne przede wszystkim są najwyższej jakości blachy trapezowe i obróbki blacharskie. Stal z jakiej są one stworzone musi cechować się pełną szczelnością. Co więcej bezwarunkowo musi być ona nierdzewna. Niestety, ten drugi warunek nie jest aż tak łatwy do spełnienia.

Stal generalnie jest materiałem, który rdzewieje dosyć łatwo. Dlatego też tworzenie obróbek blacharskich z czystej stali bez domieszki jakiegoś dodatkowego metalu nie jest dobrym pomysłem. Jeśli jednak konstrukcja stalowa zostanie połączona z cynkiem materiał staje się zupełnie niewrażliwy na wilgoć, innymi słowy nie rdzewieje. Koniecznie należy zwracać uwagę na to, czy dana stal jest ocynkowana, zanim zapłaci się za blachę czy też za obróbki blacharskie.

Prawidłowy montaż to podstawa

Oczywiście, sama wysoka jakość wykorzystanych materiałów nie wystarczy, aby pokrycie dachowe było solidne. Konieczny jest również umiejętny montaż poszczególnych elementów. Rzecz w tym, aby na dachu nie zostały żadne niepokryte niczym miejsca. Co więcej, niezwykle istotne są również połączenia czy to między blachami czy też między obróbkami blacharskimi.

Czasami montaż obróbek okazuje się wyjątkowo trudny. Wynika to zwykle z wyjątkowo dziwnej, bardzo skomplikowanej konstrukcji dachu. Umieszczenie obróbek blacharskich we wszystkich trudno dostępnych miejscach wymaga nie lada doświadczenia. Dlatego też, nawet jeśli samemu montuje się blachę na dachu, przy zakładaniu obróbek lepiej skorzystać z czyjejś pomocy.

Jak przycina się blachę?

Ażeby stworzyć obróbki trzeba odpowiednio pociąć blachę. Wykonuje się to przy użyciu specjalistycznych maszyn. Niewątpliwie, bez precyzji i skupienia nie da się stworzyć odpowiednich obróbek blacharskich.

Zdarza się, że budowlańcy przygotowują obróbki w swoich warsztatach. Lepszym rozwiązaniem zdaje się być jednak tworzenie ich na miejscu budowy. W takim przypadku bowiem, jeśli okaże się, że coś jest nie tak z kształtem lub wielkościom obróbek zawsze można od razu wszystko poprawić.

Artykuł powstał we współpracy z Budmax-Metal