Altium Designer – wymagania sprzętowe

Altium Designer – wymagania sprzętowe

26 views
0

Elektronika to podstawa istnienia współczesnego świata, a jej niezawodność to wyjątkowo istotna kwestia techniczna, która może zaważyć na losach niejednej firmy. Jej zaprojektowania jest więc podstawą egzystencji wszelkich ważnych systemów.

Krótka charakterystyka

Altium Designer to profesjonalne oprogramowanie służące do projektowania elektroniki, łączące wszelkie narzędzia potrzebne do wykonania tego zadania w jeden potężny program. Altium Designer edytor schematów oraz edytor PCB z zaawansowanymi sterownikami do prowadzenia ścieżek, narzędzia służące do analizy Spice oraz zintegrowania sygnałów, narzędzia potrzebne do integrowania ECAD/MCAD i narzędzia obsługujące biblioteki altium, dane projektowe, czy też pliki wyjściowe CAM.

Wymagania optymalne

– System Windows 7 – 10 (wyłącznie 64-bit)
– procesor Intel Core™ i7
– przynajmniej 16 GB RAM
– szybki dysk SSD z 10 GB wolnego miejsca na dysku
– dwa monitory o rozdzielczości minimalnej 2560×1440
– przynajmniej karta graficzna GeForce® GTX 1060/Radeon RX470
– manipulator 3D taki jak 3Dconnexion Space Mouse
– Adobe Reader
– połączenie z internetem
– aktualna przeglądarka internetowa
– Microsoft Excel

Biblioteki altium
Każdy element biblioteki altium ukazywany jest jako footprint i model 3d, dzięki czemu można go dokładnie i pod każdym kontem obejrzeć. Wraz z biblioteką ujawniane są informacje o cenie całej biblioteki lub też tylko pojedynczych modeli. Dostępny jest również czas dostawy komponentu

Program posiada również biblioteki video. Altium Deisigner Video to elementy biblioteki ukazujące animacje ze stworzonych komponentów 3D. Altium designer video zapewnia najwyższa jakość i elementy, jakie mogą tworzyć nowe, proporcjonalne do wymagań systemy elektroniki odpowiedzialnej za większość przedmiotów, nawet codziennego użytku.

Kurs oprogramowania
Aby w pełni korzystać z profesjonalnych narzędzi oprogramowania należy przejść kurs, który ukaże jego wszelkie możliwości. Podstawowa znajomość programu i jego możliwości może nie wystarczyć, aby stworzyć projekt spełniający wymogi zleceniodawcy. Należy najpierw zaangażować się w naukę, a dopiero potem prezentować efekt swojej pracy potencjalnym klientom. Takie kursy można przejść zarówno online jak i z osobą proponującą przeprowadzanie ich twarzą w twarz – obie opcje są równie dobre.

Your email address will not be published. Required fields are marked *