Blizny i przebarwienia? Odzyskaj piękną skórę!

Blizny i przebarwienia? Odzyskaj piękną skórę!

164 views
0

Przebyte choroby, zaburzenia hormonalne, zażywane leki, wypadki i nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu często mają swoje odbicie w wyglądzie naszej skóry. Blizny, nierówności i przebarwienia mogą skuteczność odbierać nam pewność siebie i powodować niezadowolenie ze swojego wyglądu. Na szczęście, nie musimy już szukać ratunku w nieskutecznych kremach, maściach, peelingach i farmakologii. Skutecznym sposobem na przywrócenie swojej skórze pięknego wyglądu są zabiegi frakcyjne.

Laser CO2 dla pięknej i zdrowej skóry

Tajną bronią w walce o gładką, napięta, pozbawioną wszelkich niedoskonałości skórę jest laser CO2 używany do przeprowadzenia zabiegów frakcyjnych. Innowacyjne urządzenie emituje wiązką lasera, która oddziałuje na zdrowe tkanki wokół obszaru, na którym znajduje się zmiana, której chcemy się pozbyć. Laser podgrzewa wodę znajdującą się w komórkach, a wydzielone ciepło powoduje mikrouszkodzenia i przerwanie skóry. W efekcie aktywują się naturalne mechanizmy naprawcze.

Po jakim czasie zobaczysz efekty?

Głęboka regeneracja skóry jest procesem, który wymaga czasu, dlatego osoby poddające się zabiegowi z użyciem lasera frakcyjnego muszą uzbroić się w cierpliwość. Pełne efekty kuracji podziwiać możemy zazwyczaj około trzech, czterech miesięcy od momentu opuszczenia gabinetu lekarskiego.

Przeciwwskazania

Do wykonania zabiegu frakcyjnego, podobnie jak do przeprowadzenia każdej innej kuracji ingerującej w nasze ciało, istnieją pewne przeciwwskazania. Zaliczyć możemy do nich ciążę oraz karmienie piersią, nowotwory, padaczkę, cukrzycę, bielactwo, łuszczycę, posiadanie rozrusznika serca oraz przyjmowanie niektórych leków (zmniejszających krzepliwość, antydepresantów, retinoidów, antybiotyków o działaniu fotouczulającym). Przez dwa tygodnie poprzedzające zabieg niewskazane jest korzystanie z solarium i wystawianie skóry na działanie ostrego słońca oraz stosowanie witaminy A oraz beta-karotenu.