Ciekawe odmiany masażów relaksacyjnych

Ciekawe odmiany masażów relaksacyjnych

36 views
0

Każdy człowiek marzy czasem o chwili błogiego relaksu, podczas której mógłby przestań myśleć o nurtujących go sprawach, a ktoś inny zająłby się całym jego ciałem. Niejeden warszawski salon masażu oferuje klientom właśnie taką możliwość. Istnieje wiele odmian masażów relaksacyjnych, z których trzy zasługują na szczególną uwagę.

Masaż gorącymi kamieniami

W ciągu ostatnich lat zdobył ogromną popularność i dzięki temu dziś można z niego skorzystać niemalże w każdym salonie masażu występującym w Warszawie. Podczas tego zabiegu masażysta korzysta z kamieni pochodzących z wulkanów, które nakładane na ciało fantastycznie rozgrzewają skórę i zapewniają bardzo przyjemne odczucia. Kamienie mają różne wielkości i kształty, za każdym razem inaczej oddziałując na naskórek.
Ogólnie rzecz biorąc masaż gorącymi kamieniami poprawia przepływ krwi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Doskonale odżywia całe ciało i pozwala mu lepiej wyglądać. Jest też doskonałym sposobem na odprężenie po ciężkim dniu pracy.

Masaż czekoladą

Idealna propozycja dla wszystkich miłośników słodyczy. Masaż czekoladą jest zabiegiem typowo relaksacyjnym, wykonywanym albo na całym ciele, albo na jego poszczególnych partiach (twarzy, szyi, dekolcie czy plecach). Rozpoczyna się od delikatnego peelingu, po którym na całe ciało zostaje nałożona kakaowa masa, obwinięta dodatkowo specjalną folią. Po upływie kilkudziesięciu minut rozpoczyna się sam masaż.
Salony masażu występujące w Warszawie szczególnie upodobały sobie zabiegi wykonywane przy użyciu czekolady. Oddziałują one bowiem na wszystkie zmysły – wspaniały aromat kakao od razu stymuluje organizm do produkcji hormonów szczęścia, jednocześnie działając uspokajająco i samemu człowiekowi sprawiając dużą przyjemność.

Masaż aromaterapeutyczny

Każdy profesjonalny salon masażu musi mieć też w swojej ofercie usług przynajmniej jeden zabieg aromaterapeutyczny. Możliwości takich kuracji są niesamowite – różnorodne olejki aromaterapeutyczne posiadają odmienne właściwości, dlatego dostosowywane są do aktualnych potrzeb klienta.
Już niewielka ilość olejku lawendowego uspokoi stargane nerwy i pozwoli cię wyciszyć. Sam aromat pysznych migdałów rozbudzi zmysły, a zapach olejków cytrusowych pobudzi organizm do działania. Aromaterapię można wykorzystywać na wiele różnych sposobów.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA