Ciesz się latem w cieniu pergoli

Ciesz się latem w cieniu pergoli

142 views
0

Ciepłe i słoneczne lato zachęca do spędzania czasu poza czterema ścianami domu. Warto wykorzystać przydomową przestrzeń tarasu, aby zaaranżować miejsce idealne do odpoczynku. Poprzez wybranie odpowiednich mebli i dodatków stworzymy miejsce, z którego chętnie korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie rozwiązania wziąć pod uwagę podczas aranżacji? Na co zwracać szczególną uwagę?

Taras zaprojektowany z pomysłem

Jak zaprojektować idealny taras? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli pragniemy, aby taras stał się miejscem wspólnie spożywanych posiłków konieczne jest wybranie klasycznego stołu oraz wygodnych krzeseł lub foteli. Osoby pragnące wypoczywać komfortowo najczęściej wybierają obszerne sofy narożne, które z powodzeniem zmieszczą kilka osób. Istotne jest to, aby wybrane meble były wykonane z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne i silne promieniowanie UV. DO najchętniej wybieranych kompletów zalicza się nowoczesne meble modułowe.

Znajdź cień pod dachem pergoli

Jak skutecznie uchronić się przed silnym promieniowaniem UV? Do niedawna najczęściej wybierane były parasole ogrodowe. Te dawały jednak jedynie skrawek cienia. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się nowoczesne zadaszenie tarasu  w formie pergoli. Konstrukcja pergoli wznoszona jest na ekstrudowanych profilach aluminiowych. Na jej szczycie umieszczony jest dach. Najpopularniejsze modele posiadają dachy tworzone z uchylnych listew, których ustawienie reguluje użytkownik. Listwy w pozycji zamkniętej gwarantują całkowitą wodoszczelność dachu. Innym rodzajem są pergole z dachami z tkanin technicznych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest wysoce odporna na wnikanie wilgoci, promieniowanie UV.