CO WARTO WIEDZIEĆ DECYDUJĄC SIĘ NA REMONT ŁAZIENKI?

CO WARTO WIEDZIEĆ DECYDUJĄC SIĘ NA REMONT ŁAZIENKI?

31 views
0

Jakie płytki wybrać, żeby były trwałe i ładne? Zamontować nową wannę, czy jednak lepszy będzie prysznic? Umywalkę przestawić w nowe miejsce, a sedes umieścić na stelażu? To tylko przykłady dylematów, które musimy rozstrzygnąć przystępując do remontu łazienki.

 

Przy generalnym remoncie łazienki ważną kwestią jest nie tylko precyzyjne określenie zakresu prac, ale też budżetu, jakim dysponujemy. Chcemy, aby nowy wystrój tego pomieszczenia był funkcjonalny, ładny i służył nam przez wiele następnych lat. Warto więc postawić na trwałe oraz sprawdzone rozwiązania, co nie oznacza, że nie warto szukać promocji, czy negocjować cen przy większych zakupach, zarówno w supermarketach budowlanych, jak i sklepach internetowych.

Jeśli decydujemy się na kompleksowy remont łazienki warto skorzystać z usług sprawdzonych specjalistów z dużym doświadczeniem w tego typu usługach. Usługi Remontowo-Budowlane Mirosław Bałuk: https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/ to z pewnością korzystna propozycja. Firma nie tylko dba o jakość i wysoki standard świadczonych usług, ale również zapewnia terminowość swoich prac. Więcej w zakładce: https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/o-firmie

O ile trendy na rynku odzieżowym zmieniają się bardzo często, tak zmiany w wykroczeniach wnętrz obserwuje się znacznie rzadziej. Dlatego też w łazienkach remontowanych raz na 10 lat najczęściej wybierana jest ponadczasowa elegancja, stonowana klasyka i spokojne, naturalne kolory. Już od wielu lat w polskich łazienkach obserwuje się dominację skandynawskiej prostoty przejawiającej się w postaci połączenia bieli z drewnem. W takim razie co się zmienia? Wykończenie – jeszcze do niedawna białe płytki obowiązkowo musiały mieć mocny połysk, obecnie coraz częściej wybierane jest wykończenie satynowe. Gresy w formacie deski świetnie udają prawdziwe drewno, a można je bezpiecznie położyć nawet pod prysznicem.

Niezmiennie chętnie urządzane są łazienki w nieśmiertelnym połączeniu bieli z czernią, w stylu glamour. Armatura i dodatki coraz częściej są w złotym kolorze, jednak nie w pałacowym stylu a, w nowoczesnej prostej formie. Calcatta, nazwę tego kamienia warto zapamiętać, bo po latach zapomnienia marmur – w formacie XXl – wrócił na salony kąpielowe i do niewielkich łazienek. Dzięki obecnym technologiom produkcji nadruk na płytkach idealnie odwzorowuje marmur, jest niepowtarzalny, a same płytki są dużo praktyczniejsze od naturalnego kamienia, bo odporne na plamienie. Ten wzór polubi się z jasnym drewnem i supermodnymi dodatkami w matowej czerni.

Planując remont łazienki, powinniśmy się liczyć z tym, że na niektóre materiały będziemy musieć poczekać. Warto więc to wcześniej sprawdzić i uwzględnić w harmonogramie prac remontowych. Przykładowo średni czas oczekiwania na zamawiane z katalogu płytki zagraniczne wynosi nawet 8 tygodni.

Nowy układ wnętrza możemy zaprojektować sami lub zlecić to architektowi wnętrz. Trudno jednak oszacować cenę takiej usługi, gdyż jest ona najczęściej określana indywidualnie. Koszt zależy m.in. od tego, czy architekt ma przygotować tylko projekt, czy również będzie uczestniczył w zakupach materiałów, a potem prowadził nadzór autorski. Zaletą tego rozwiązania jest m.in. to, że większość architektów współpracuje ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, dzięki czemu nie stracimy czasu na poszukiwanie rzetelnych fachowców.

Na stronach internetowych możemy znaleźć darmowe aplikacje, które pomogą nam samodzielnie opracować nowy układ łazienki. Co więcej, w niektórych mamy możliwość odbycia indywidualnego spaceru po zaprojektowanym przez siebie pomieszczeniu.