Co warto wiedzieć o łóżkach drewnianych?

Co warto wiedzieć o łóżkach drewnianych?

5 views
0

Łóżka z litego drewna są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – drewno cenione jest od dawna, jednak dzisiaj producenci nadają mu nowego charakteru. Meble drewniane są eleganckie, trwałe i funkcjonalne. Czy warto kupić je do swojego domu? Zdecydowanie tak!

Czy zakup łóżek drewnianych jest drogi?

Podstawą w kuchnie łóżka drewnianego jest określenie naszych potrzeb – producenci zaproponują nam łóżka pojedyncze, dwuosobowe. Każdy model może być wykonany w standardowych rozmiarach lub też w rozmiarze podanym przez producenta. W takich przypadkach musimy się jednak uzbroić w cierpliwość, gdyż wykonanie może potrwać nieco dłużej. Łóżka z drewna litego tworzone są jako klasyczne skrzynie lub też ramy łóżkowe, na których opiera się zakupiony osobno materac. Obie opcje mają swoje zalety. W przypadku tworzenia łóżek drewnianych tworzywo pozyskiwane jest z sosen, dębów lub buków. Możliwe jest wykonanie mebla z drewna egzotycznego, jednak to znacząco może podnieść cenę produktu. Drewno początkowo jest dokładnie selekcjonowane: odrzucane są elementy posiadające sęki czy skazy. Kolejno konieczne jest suszenie drewna.
Producenci dokładają wszelkich starań, aby efekt końcowy był zachwycający: zatrudniani są projektanci, znający najnowsze trendy i potrzeby klientów. Łóżka drewniane dostępne są w formie klasycznej, jak i nowoczesnej. Olbrzymią ofertę przedstawi nam sklep visby.pl.

Czy łóżko drewniane jest funkcjonalne?

Łóżka drewniane są pożądane nie tylko poprzez wzgląd na swój wygląd. Producenci dbają o to, aby były także funkcjonalne. Większość modeli wyposażonych jest w dodatkowe komory na pościel. Wiele modeli posiada także eleganckie zagłówki, które pozwalają na wygodne czytanie czy oglądanie TV wieczorami. Łóżka mogą posiadać również półautomatyczne stelaże.