Czy osłona tarasu przed wiatrem może być elegancka?

Czy osłona tarasu przed wiatrem może być elegancka?

104 views
0

Dawniej zastanawiano się, jaka osłona tarasu przed wiatrem może okazać się najlepsza. Dzisiaj wiemy, że wśród oferowanych propozycji jednymi z najlepszych są nowoczesne pergole ogrodowe. Pergole nie tylko wyglądają elegancko, ale też są funkcjonalnym dodatkiem, który znacząco podniesie nasz komfort i wygodę podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. Co warto wiedzieć o pergolach?

Nowoczesna osłona tarasu przed wiatrem

Pergole ogrodowe to nic innego jak konstrukcje, na których szczycie znajduje się ruchomy dach. Konstrukcje takie mogą być ustawiane zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Osłona tarasu przed wiatrem w formie pergoli to strzał w dziesiątkę, kiedy szukamy innowacyjnych rozwiązań! Pergole wznoszone są na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach, które zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Elementy te tworzą spójną i elegancką bryłę, na której szczycie znajduje się ruchomy dach. Dach, w zależności od modelu dachy mogą być wykonane z aluminiowych elementów lub też tkanin technicznych. Bez względu na rodzaj dachy w pozycji zamkniętej są całkowicie wodoodporne, jak również nie nagrzewają się pod wpływem silnego promieniowania UV. Osłona tarasu przed wiatrem w postawi pergoli to gwarancja, że każda chwila na świeżym powietrzu stanie się niezapomniana.

Odpoczynek pod pergolą!

Pergola to nie tylko osłona tarasu przed wiatrem – pod jej dachem możemy wspólnie biesiadowa: wystarczy do tego odpowiednio dobrany stół, jak i wygodne fotele czy krzesła. Podczas letnich posiłków warto podawać sezonowe przysmaki: lekkie sałatki z warzyw i owoców, ale także wody naturalne z dodatkiem listków ziół. Takie orzeźwiające napoje z pewnością dodadzą nam energii. Uzupełnieniem przestrzeni mogą być lampiony lub też oświetlenie ledowe.