Czy to prawda, że LPG szkodzi silnikowi?

Czy to prawda, że LPG szkodzi silnikowi?

40 views
0

Wiadomo nie od dziś, że ceny paliw w Polsce nie należą do najniższych, a co za tym idzie, ludzie poszukują różnych metod wypracowania oszczędności. Jedną z nich jest montaż instalacji gazowej, która sprawia, że silnik benzynowy spala gaz LPG. Cena takiego gazu jest niższa w porównaniu z benzyną, więc można na nim sporo zaoszczędzić.

 

Wśród polskich kierowców można znaleźć osoby, które są zwolennikami, a także ludzi, którzy są przeciwnikami montażu instalacji gazowych w autach. Z jednej strony gaz LPG rzeczywiście umożliwia wypracowywanie pewnych oszczędności dzięki swojej niskiej cenie, ale z drugiej strony rzeczywiście można zauważyć, że pojazdy wyposażone w instalację gazową częściej powodują różne problemy.

Czy auto gaz to zły pomysł?

Oczywiście nie można mówić, że instalacja LPG w samochodzie jest złym rozwiązaniem. Należy jednak odpowiednio o nią dbać i pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim w autach wyposażonych w instalacje LPG znajduje się więcej elementów, które mogą ulec awarii. Istotne są więc regularne przeglądy oraz regulacje instalacji gazowych. Nie należy też oszczędzać i montować tanich instalacji w podrzędnych warsztatach. Wybierając profesjonalne, renomowane firmy specjalizujące się w zakładaniu, przeglądach oraz regulacjach LPG można mieć pewność, że instalacje takie będą działać niezawodnie przez dłuższy czas. W tym wypadku jakość jest ważniejsza od ceny, zwłaszcza że koszt dobrej instalacji zwróci się szybko.

 

Istotną sprawą jest również założenie instalacji w sprawnym silniku, który nie wykazuje śladów awarii ani zużycia. Jeśli wykryte zostaną jakieś problemy i usterki, należy się ich pozbyć przed założeniem gazu.

 

Tankowanie gazu wątpliwej jakości jest również złym pomysłem. Gaz taki powoduje szybsze zapchanie filtra oraz posiada różne zanieczyszczenia, które wpływają negatywnie na silnik. Chcąc zachować jak najdłuższą żywotność, należy więc odwiedzać sprawdzone stacje paliw oferujące gaz najwyższej jakości.

 

Warto też zadbać o częste wizyty w celu kontroli instalacji gazowej i usuwania ewentualnych usterek. Istotna jest też właściwa regulacja instalacji. Dzięki temu wszystko będzie działać bezawaryjnie przez długi czas.

 

Artykuł powstał we współpracy z warszawskich serwisem LPG: https://autogazwarszawa.pl

Your email address will not be published. Required fields are marked *