Czym kierować się przy zakupie skrzyniopalet?

Czym kierować się przy zakupie skrzyniopalet?

26 views
0

Skrzyniopalety są bardzo przydatne w przemyśle. Pozwalają na wygodne magazynowanie i transportowanie artykułów sypkich i drobnych, co w normalnych warunkach może przysporzyć sporo problemów. Czym kierować się przy ich zakupie?

Skrzyniopalety plastikowe producent czy sklep?

Oczywiście, skrzyniopalety kupowane bezpośrednio od producenta są tańsze niż te kupowane w sklepach. Jest tak dlatego, że pomijając pośredników nie płaci się ich marży. W związku z tym najbardziej opłacalne są zakupy od producenta. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy kupuje się hurtową ilość pojemników. Oszczędność nawet tylko kilku złotych na każdym egzemplarzu może przełożyć się na konkretną kwotę, która może być dużą różnicą dla inwestora. Kupując od producenta większe ilości skrzyniopalet warto zapytać o ewentualne rabaty lub ceny hurtowe.

Skrzyniopalety cena

Cena skrzyniopalet może być decydująca przy ich zakupie. Ponosząc koszty związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, należy robić wszystko, co możliwe by je obniżyć. Równocześnie nie można zapominać o jakości produktów. Skrzyniopalety wysokiej jakości będą mogły być dłużej wykorzystywane, bo mają dłuższą żywotność. W związku z tym będzie można też dłużej z nich korzystać i nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na następne egzemplarze.

Możliwość silosowania i przewożenia

Wybierając skrzyniopaletę należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość ich silosowania. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala na oszczędzanie przestrzeni magazynowej, a co za tym idzie – pieniędzy. W końcu, za każdy metr kwadratowy magazynu należy zapłacić. Bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na to, czy skrzyniopaletę można przewozić na każdym modelu wózka widłowego.

Gabaryty dostosowane do potrzeb

Skrzyniopalety powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Nie powinny być zbyt duże by nie transportować i magazynować powietrza. Ważne jest by do ich wielkości były dopasowane ewentualne pudełka i kartony, które będą w nich przechowywane. Wielkość pojemników, tzn. ich wymiary oraz pojemność powinny też być uwzględniane przy planowaniu transportu i magazynowania. Muszą one po prostu dobrze mieścić się w przeznaczonej na nie przestrzeni, a łatwiej jest dopasować wielkość skrzyniopalety niż wielkość naczepy samochodowej. Skrzyniopalety plastikowe cena jest ściśle uzależniona właśnie od jej wymiarów.

Your email address will not be published. Required fields are marked *