Digital painting – czyli jaki tablet graficzny wybrać?

Digital painting – czyli jaki tablet graficzny wybrać?

140 views
0

Technika z roku na rok idzie do przodu, a na rynek wypuszczane są cały czas nowe modele, nowe możliwości i nowe sprzęty, które ułatwią pracę oraz pomogą przedstawić wiele różnych projektów. Jedną z takich nowości na pewno jest digital painting i wiele osób spotyka się z problemem – jaki tablet graficzny wybrać?

Dwa rodzaje tabletów graficznych – płytkowy oraz ekranowy

Pierwszy dylemat związany z tym, jaki tablet graficzny wybrać pojawia się przy wyborze rodzaju tabletu graficznego. Są tablety płytkowe oraz ekranowe. Ten drugi rodzaj znacznie częściej jest wybierany, ponieważ ma on w sobie wbudowany już komputer. Z kolei opcja pierwsza pozwala tylko i wyłącznie na podłączenie tabletu do komputera.

 

Jaki tablet graficzny wybrać – czyli na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim pierwszym kryterium, na który zwraca się uwagę jest cena. Dla wielu osób ma ona znaczenie, ponieważ budżet jest ograniczony. Później trzeba zwrócić uwagę na to, jaki sprzęt oferuje zakres pracy i jakie ma możliwości. Można też zwrócić uwagę na rozmiar tabletu, ilość przycisków i na końcu sam wygląd. Zbierając wszystkie te funkcje i przede wszystkim sprawdzając je, można trafić na bardzo fajny sprzęt.

Digital painting to bardzo nowoczesna forma i potrafi uzyskać naprawdę interesujące efekty swoich prac. Jednak trzeba pamiętać o tym, że nauczenie się wszystkich podstawowych zasad wymaga trochę czasu, który trzeba poświęcić, aby dojść do perfekcji. Później też do tabletów można dokupywać dodatkowe opcje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *