Gyrosy – urządzenia elektryczne

Gyrosy – urządzenia elektryczne

5 views
0

Rodzaj kebabu, zrobionego z mięsa gotowanego na pionowej rożnie cieszy się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Przyprawione mięso ułożone w kształcie odwróconego stożka powoli obraca się na rożnie, obok pionowego elementu do gotowania. Zewnętrzna warstwa jest krojona na cienkie wióry podczas gotowania. Pionowy rożen został wynaleziony w XIX-wiecznym Imperium Osmańskim.

Gyros elektryczny

Pokrojone mięso kebabu można podawać na talerzu z różnymi dodatkami, nadziewane pitą lub innym rodzajem chleba jako kanapkę lub zawinięte w cienkie płaskie ciasto. Od wczesnych lat siedemdziesiątych forma kanapki lub opakowania stała się popularna na całym świecie jako danie typu fast food.

W Imperium Osmańskim, przynajmniej w XVII wieku, stosy przyprawionego krojonego mięsa gotowano na poziomej rożnie, podobnej do kebabu. Dopiero sto lat później kebab döner został wprowadzony i spopularyzowany w Stambule.

Pyszne danie z kebabu

Kebab Döner i jego pochodne shawarma i żyroskopy podawane w kanapce zyskały światową popularność w połowie do końca XX wieku. Pierwszy sklep z kebabem w Londynie, otwarty w 1966 stał się bardzo popularny. To właśnie w nim pojawił się gyros elektryczny.

Gyrosy elektryczne odznaczają się takimi cechami, jak na przykład: trwałość, wytrzymałość oraz solidne wykończenie. Danie rozwinęło się tam ze swojej pierwotnej formy w charakterystyczny styl kanapki z obfitą sałatką, warzywami i sosami, sprzedawanymi w dużych porcjach po przystępnych cenach, które wkrótce stały się jednym z najlepiej sprzedających się dań typu fast food i street food w Niemczech i nie tylko.

Gyrosy elektryczne – ciekawe urządzenia

W Finlandii kebaby Döner zyskały dużą popularność, odkąd tureccy imigranci otworzyli restauracje i importowali swoje tradycyjne potrawy. Kebaby są powszechnie uważane za fast foody, często podawane w późnych godzinach nocnych w restauracjach serwujących również pizzę, a także w centrach handlowych.

Gyrosy elektryczne znajdują się także w takich miejscach, ponieważ dzięki nim mięso kebabu jest idealnie przygotowane. Typowy kebab składa się z chleba nadziewanego wiórkami smacznego mięsa. Takie danie nie kosztuje wiele, więc sporo osób może sobie pozwolić na taki zakup.

Gyrosy elektryczne znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl