Jak sprytnie zaoszczędzić na sprzęcie narciarskim oraz wyjazdach?

Jak sprytnie zaoszczędzić na sprzęcie narciarskim oraz wyjazdach?

5 views
0

Narty to nie do końca demokratyczny sport – zarówno pełne wyposażenie, czyli sprzęt, buty i wiązania, kije oraz strój, jak też same wyjazdy na narty, tak naprawdę nie należą do tanich. Na szczęście wystarczy wykazać się odrobiną sprytu, aby koszty tak mocno nie przytłoczyły. To dzięki temu wyjazd na zimowy urlop z rodziną nie musi tak mocno być odczuwalny w kieszeni.

Narty Kraków – jak tanio kupić sprzęt?

Sposobów na ekonomiczny zakup nart jest przynajmniej kilka. Po pierwsze można skusić się na zakup nart podczas posezonowej wyprzedaży. Te zwykle zaczynają się w lutym lub marcu, jednak zdecydowanie bliżej końca zimy. To zupełnie zrozumiałe – wyprzedaż sprzętu sportowego nie pokrywa się przecież z wyprzedażą ubrań, bo sezon na narty zwykle rozkwita dopiero w okolicach stycznia. Drugi sposób na tani sprzęt to zakup tego używanego, na przykład z oferty dobrych komisów sportowych, ale też od osób indywidualnych. Wreszcie narty można również wypożyczyć, to dobre rozwiązanie gdy chce się wkręcić w jazdę dzieci. Zamiast od początku kupować maluchom nowe narty, lepiej po prostu ja dla nich wypożyczyć.

Tanie narty Kraków

Chociaż opcja wypożyczalnia sprzętu sportowego nie każdemu pasuje, tak naprawdę nie ma w niej nic złego. Jeżeli z nart korzysta się tylko okazjonalnie, na przykład dosłownie raz w roku, bez sensu wydawać nawet kilkaset zł na ich zakup. Wypożyczenie nart to wtedy najbardziej ekonomiczna opcja. Poza tym warto pamiętać, że na wyjazd na narty trzeba też kupić odpowiednią odzież oraz akcesoria, takie jak na przykład okulary narciarskie, rękawice czy specjalna bielizna termiczna. Kto również trzeba zainwestować, tego typu akcesoriów i ubrań również najlepiej szukać podczas posezonowych wyprzedaży. Można odwiedzać również stacjonarne outlety sportowe, czyli sklepy z rzeczami z poprzednich kolekcji, które są pełnowartościowej jednak nie sprzedały się w regularnej cenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty kraków -agasport.com.pl.

Kiedy na narty Kraków?

Kiedy natomiast najlepiej jest wybrać się po prostu na narty, aby taka rodzinna wycieczka na kilka dni zbyt mocno nie nadwyrężyła budżetu? Tutaj niestety nie ma jednoznacznie dobrej odpowiedzi. W Polsce najlepsze warunki zwykle panują w styczniu i lutym, wtedy też najwięcej osób decyduje się na wyjazd w polskie góry. To czas ferii, a zatem ceny nie należą do niskich. Jeżeli chodzi o zagraniczne kurorty, na przykład w Alpach czy wysokich Tatrach, tam dobre warunki do jazdy na nartach panują dłużej, a im bliżej wiosny, tym ceny za pobyt też maleją. Może zatem okazać się, że najbardziej ekonomiczna opcja to wyjazd na narty na początku wiosny.

Your email address will not be published. Required fields are marked *