Jak urządzić biuro, aby było wygodną przestrzenią dla pracowników?

Jak urządzić biuro, aby było wygodną przestrzenią dla pracowników?

45 views
0

Wygodne i komfortowe biuro to jedna z podstaw, aby pracownicy mogli w spokoju i wygodzie wykonywać swoje obowiązki służbowe. Aranżacją biura mogą zając się doświadczeni architekci wnętrz, ale także my sami, o ile tylko posiadamy jakiś pomysł. Jeśli nie: inspiracji warto poszukać w licznych katalogach wnętrzarskich. Od czego zacząć?
Z pewnością ważne będzie zadbanie o odpowiednią podłogę oraz oświetlenie. Wykorzystajmy jak najwięcej naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia, nie zasłaniajmy okien roletami. Dobrym rozwiązaniem okażą się rolety odsłaniane z góry i z dołu, w zależności od potrzeb i padania światła słonecznego.
Podłoga powinna być wyłożona trwałym i odpornym tworzywem – może być to wykładzina i krótkim włosiu syntetycznym, ale również wzmocnione panele. Takie tworzywa na długo zachowają elegancki wygląd, będą odporne na wnikanie brudu, wilgoci.

Meble biurowe

Meble biurowe do firmy oferują przede wszystkim producenci specjalizujący się w meblach konferencyjnych, krzesłach obrotowych. Dla naszych pracowników musimy znaleźć odpowiednie biurka i fotele. Dobrym rozwiązaniem będą meble modułowe, które nie zajmują wiele miejsca, a w razie konieczności możliwe jest ich łączenie. Biura takie tworzone są z płyt meblowych – lekkich, ale też odpornych na niewielkie uszkodzenia, wnikanie brudu. Ich powierzchnia jest najczęściej laminowana.
Wybór krzesła może nie być łatwy – tu powinniśmy myśleć przede wszystkim o komforcie pracownika. Najlepsze okażą się fotele posiadające możliwość regulowania wysokości siedziska, odchylenia podłokietników oraz oparcia. Dzięki nim każdy pracownik dopasuje fotel do swoich oczekiwań. Warto zwracać także uwagę na tapicerowanie – tapicerka powinna być odporna na ścieranie i wnikanie brudu.