Jak urządzić stylowy salon?

Jak urządzić stylowy salon?

30 views
0

Salon to serce każdego domu, w którym mieszkańcy spędzają najwięcej czasu. Nie dziwi więc, że dużą uwagę przykładamy do tego, jak wygląda każdy szczegół w tym pomieszczeniu. Jak zaaranżować stylowy salon? Na co zwrócić uwagę? Kilka wskazówek przedstawiamy w naszym dzisiejszym poradniku.

Po pierwsze: funkcjonalne meble

Aranżacje każdego wnętrza zaczynamy najczęściej od mebli. To do nich dobieramy dodatki, rodzaje tapet, firany gotowe czy kolory ścian. Istotny w tej kwestii jest także metraż — im więcej przestrzeni, tym więcej możliwości. Obecnie wśród popularnych mebli z pewnością możemy wyróżnić wszystkie odcienie bieli w połączeniu z drewnem lub z kolorowymi dodatkami. Nie należy zapominać również o stylowych np. pikowanych sofach, czy narożnikach, które świetnie wyglądają w odcieniach turkusowych, szarych, czy beżowych. Osoby lubiące mocne akcenty coraz częściej decydują się na odważniejsze kolory puf, krzeseł oraz foteli na przykład żółte, czerwone, różowe lub jasne zielone.

Po drugie: odpowiednie dodatki

Na odbiór całej aranżacji istotny wpływ mają dodatki, ponieważ to one nadają klimat całemu wnętrzu. Świeczki, zdjęcia, obrazy, czy zdobione lampy to z pewnością rzeczy, które powinny znaleźć się w każdym salonie. Warto pamiętać także o tym, aby nie zagradzać małych przestrzeni, często duża ilość dodatków wpływa na to, że mieszkanie wydaje się zagrodzone.

Po trzecie: aranżacja okna

Okna często stanowią trudne wyzwanie, szczególnie jeżeli poszukujemy zasłon. Popularnym rozwiązaniem są z pewnością firany gotowe, które bez problemu możemy kupić w różnych kolorach i deseniach. To z pewnością duże ułatwienie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas na wizytach u krawcowych i dokładnych wymiarach. W oknie nie może zabraknąć także kwiatów. Dobrą propozycją są storczyki, które można utrzymywać przez cały rok. Jeżeli mamy szerokie parapety, warto pomyśleć o wysokich świecznikach oraz zdjęciach, które z pewnością ocieplą wnętrze.

Bez względu na to, jakie wnętrza aranżujemy, musimy zwrócić uwagę na to, jaki będzie efekt końcowy i czy wszystko będzie spójne. Gotowe firanki, kolory ścian, odcień narożnika — te elementy muszą ze sobą współgrać, aby salon wyglądał schludnie i nowocześnie.

Firany gotowe znajdziesz w ofercie Spokko.pl