Jak zregenerować włosy po lecie?

Jak zregenerować włosy po lecie?

67 views
0

Nasze włosy w trakcie lata narażone są a liczne czynniki zewnętrzne, których działanie powoduje ich osłabienie, zniszczenie, płowienie. Silne słońce, porywisty wiatr czy słona woda sprawiają, że włosy stają się matowe, łamliwe. Jak zregenerować je po okresie lata, aby na powrót stały się zdrowe i błyszczące?

Dlaczego włosy płowieją po lecie?

Silne promieniowanie UV oraz działanie słonej wody mają bardzo negatywny wpływ na strukturę włosa. Przede wszystkim powodują one silne przesuszenie, co z kolei przekłada się na brak elastyczności i łamliwość. Aby przywrócić włosom i skórze głowy odpowiedni wygląd konieczne jest systematyczne działanie. Profesjonalni fryzjerzy i specjaliści współpracujący z hair-shop.pl podpowiadają, jak dbać o włosy po lecie.

Odżywki wzmacniające włosy

Odżywki są jednymi z najbardziej popularnych produktów – są szeroko dostępne i dostosowane do różnych rodzajów włosów. W ich składzie znajdziemy najczęściej ceramidy, proteiny i olejki roślinne (np. z migdałów, lnu). Zastosowanie naturalnych składników wpływa pozytywnie na stan skóry głowy – olejki i ekstrakty nie obciążają włosów, pozwalają przywrócić ich naturalny blask, nie powodują wysuszania.

Kuracje nawilżające

Aby podnieść poziom elastyczności włosów konieczne jest ich odpowiednie nawilżenie. Dwufazowe odżywki pozwalają na odżywienie włosa od wewnątrz i przywrócenie im elastyczności. Produkty takie najczęściej wzbogaca się o glicerynę, jak również ekstrakty roślinne. Naturalne olejki mają pozytywny wpływ na nasze włosy, poprawiają ich kondycję, nadają blasku. Produkty do kuracji nawilżających są najczęściej oferowane w niewielkich ampułkach do jednorazowego użycia lub też w formie sprayu, który nie obciąża włosów, może być więc stosowany w trakcie dnia.

Your email address will not be published. Required fields are marked *