Korekta nosa podczas prostego zabiegu medycyny estetycznej

Korekta nosa podczas prostego zabiegu medycyny estetycznej

43 views
0

Korekta nosa kwasem hialuronowym to metoda modelowania tkanek miękkich bez użycia skalpela. Stosowane wypełniacze są oparte na ustabilizowanym kwasie hialuronowym. Korekta nosa przy pomocy kwasu hialuronowego to idealny zabieg dla wszystkich tych, którzy mają problem z kształtem nosa, ale nie chcą przejść korekty chirurgicznej. To zabieg bezpieczny i skuteczny!
 

Jakie są wskazania do korekty kwasem hialuronowym?

Zastosowanie kwasu hialuronowego jest bardzo szerokie – najczęściej jest on wykorzystywany podczas zabiegów wygładzania zmarszczek czy też poprawiania owalu twarzy. W przypadku korekty nosa jest zastosowanie jest wskazane w takich przypadkach jak:

  • garb na nosie
  • skrzywienie nosa po złamaniu
  • zbyt mały nos
  • nieproporcjonalnie duży czubek nosa
  • brak wykształconego „mostka” między trzonem a czubkiem nosa
  • zbyt mocno uniesiony nos
  • wykonanie zabiegu po niepełnej satysfakcji z efektów zabiegów chirurgicznych, które zostały wykonane w przeszłości

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Wśród niewielu przeciwwskazań do wykonywania zabiegów korekty nosa kwasem hialuronowym znajdziemy ciążę, choroby nowotworowe oraz choroby autoimmunologiczne – mówią specjaliści z kliniki filine.pl.

Jak przebiega zabieg?

Obszar nosa, w którym wykonany zostanie zabieg, jest pokrywany kremem znieczulającym. Preparat podawany jest za pomocą bardzo cienkich igieł, które nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i redukują dyskomfort spowodowany odczuwaniem bólu. Po wstrzyknięciu preparat wygładza naturalne nierówności skóry dzięki zdolności wiązania wody i odpowiedniej elastyczności. Cały zabieg trwa od 10 do 20 minut, a po jego zakończeniu od razu można ocenić rezultat.

Jakie efekty daje kwas hialuronowy podczas korekty nosa?

Widoczne jest przede wszystkim wyrównanie nierówności w obrębie miejsca zabiegu. Trwałość efektów utrzymuje się nawet do 12 miesięcy (zakładając, że zabieg polega na wypełnieniu drobnych defektów nosa). Efekt można utrzymać dzięki zabiegom przedłużającym po minimum 6 miesiącach od pierwszego zabiegu. Szukając odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej sprawdzajmy referencje oraz opinie dotychczasowych klientów.