Liposukcja- znieczulenie, odzież uciskowa i konsultacje

Liposukcja- znieczulenie, odzież uciskowa i konsultacje

22 views
0

Liposukcja stała się popularna w naszym kraju dzięki temu, że jest szybkim sposobem na to, by wymodelować najbardziej problematyczne partie ciała, takie jak brzuch, boczki, ramiona czy uda. To z nich tłuszcz schodzi najbardziej opornie. Zabieg można wykonać u pacjenta z ustabilizowaną, prawidłową wagą.

Znieczulenie do liposukcji

Co prawda zabieg nie jest bardzo inwazyjny, jednakże wymaga zastosowania znieczulenia. O jego rodzaju będzie decydował specjalista operujący. Czasami konieczne jest znieczulenie ogólne. Polega ono na całkowitym uśpieniu pacjenta. Niekiedy stosuje się zaś jedynie znieczulenie podpajęczynówkowe lub miejscowe. Zależy to między innymi od rozległości zabiegu i tego, na jakim obszarze ciała jest wykonywany.
Jeszcze przed zakończeniem działania znieczulenia, a w przypadku znieczulenia ogólnego przed wybudzeniem pacjenta, personel zakłada mu odzież po liposukcji i są podawane środki przeciwbólowe. Dzięki temu od razu ciało może się regenerować, a skóra obkurczać, zaś kiedy znieczulenie będzie powoli ustępować, dzięki lekom przeciwbólowym pierwsze godziny będą mniej niekomfortowe.

Odzież po liposukcji- dlaczego konieczna?

Niektórzy pacjenci udający się na pierwszą konsultację są całkowicie nieświadomi konieczności noszenia po zabiegu odzieży po liposukcji. Jak się okazuje, nakłada się ją nie na kilka godzin, ale tygodni a nawet miesięcy. Jest to konieczne dla prawidłowej rekonwalescencji. Chodzi o zapobieganie powstawania obrzęków oraz odpowiednią cyrkulację krwi i limfy.
Bezpośrednio po zabiegu pod odzież po liposukcji zakłada się także dreny. Jest ona wygodna i przewiewna, więc nawet podczas gorącego lata jej noszenie nie powinno sprawiać żadnych problemów. Lekarz decyduje kiedy można ją zdjąć, sprawdzając na kolejnych kontrolach postęp rekonwalescencji.

Konsultacja ze specjalistą

Na pierwszym spotkaniu lekarz zapyta o oczekiwania, a także zleci wykonanie pewnych podstawowych badań. Wytłumaczy również na czym będzie polegał cały zabieg i jakie są zalecenia po nim. Jeżeli zastosowane ma być znieczulenie ogólne, to konsultacja musi się również odbyć w obecności anestezjologa.
Na zabieg trzeba się stawić nie zapominając o odzieży po liposukcji, ponieważ bez niej zabieg się nie odbędzie. Pacjent będzie musiał wziąć prysznic i jeżeli nie będzie zacewnikowany to także skorzystać z toalety. Później zostanie podana premedykacja, czyli leki które mają za zadanie uspokoić i wyciszyć pacjenta przed podaniem właściwego znieczulenia. Dzięki temu zabieg można przejść bezstresowo.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159