Mała kuchnia w bloku — funkcjonalność przede wszystkim

Mała kuchnia w bloku — funkcjonalność przede wszystkim

57 views
0

Mała kuchnia w bloku to duże wyzwanie. Funkcjonalność i walory użytkowe często nie pozwalają na komfortowe korzystanie z niej. W tym tekście przedstawiamy cenne porady raz rozwiązania, które z pewnością pomogą dobrze wykorzystać każde miejsce w kuchni oraz pozyskać go jak najwięcej. Zatem jak urządzić małą kuchnię w bloku? Wszystkie odpowiedzi poniżej.

Składane stoły i małe krzesła

Jednym z podstawowych trików, jakie można wykorzystać w celu usprawnienia kuchni i zwiększenia jej funkcjonalności są składane stoły i małe krzesełka. Jeśli wybieramy mebel do siedzenia, powinien być ono wygodny, ale nie powinniśmy marnować również miejsca na duże i designerskie modele. W tym zestawie główną rolę odgrywa jednak składany stół. Na rynku znajduje się bardzo wiele takich modeli, które podczas pracy są małe i nie zawadzają, a do obiadu czy kolacji można rozłożyć je jednym ruchem. Zwiększając dwukrotnie swoją powierzchnię, możemy komfortowo na nich zjeść posiłek a po wszystkim z powrotem je złożyć. Stoły takie można bardzo prosto dostać, kupić w salonach meblowych czy sklepach internetowych. Nie są one najdroższe, a pozwolą zaoszczędzić sporo cennego miejsca, które możemy wykorzystać np. podczas przygotowywania posiłku.

Szafki na wysokości

Aby mała kuchnia w bloku była funkcjonalna, warto wykorzystać każde miejsce do maksimum. W tym celu na nieużywanych powierzchniach — np. nad blatem lub nad wejściem, warto umieścić szafki wiszące. Pomieścić w nich możemy sporo drobnych akcesoriów, których nie będziemy musieli przetrzymywać już na blacie lub na stole kuchennym. Pozwoli zaoszczędzić to sporo miejsca i zużytkować je w lepszy sposób. Szafki takie dostępne są w różnych kolorach, stylach czy wielkościach. Najpopularniejsze są drewniane czy plastikowe. Ciekawym rozwiązaniem są np. wiklinowe, które pomieszczą sporo bibelotów, a ich montaż jest bardzo prosty. Im więcej rzeczy zmieścimy w dodatkowych szafkach, tym więcej wolnego miejsca pozostanie nam do wykorzystania w newralgicznych punktach małej kuchni — np. na blacie.

Drzwiczki przesuwane

W kuchni zapewne znajdować się będzie wiele szafek i szaf, w których przechowywać będziemy wiele akcesoriów. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie drzwiczek przesuwanych. Podczas otwierania nie będziemy musieli się niekomfortowo przesuwać ani uważać, aby nie uderzyć w inny element drzwiczkami. Przesuwne egzemplarze doskonale sprawdzą się w małych kuchniach, gdyż praktycznie nie jest wymagane żadne dodatkowe miejsce na nich otwarcie. Wiele mebli posiada takie rozwiązanie i warto je wybierać. Ciekawym pomysłem są również szafki, posiadające system zamykania roletowego. Działa on tak samo, jak rolety od garażu. Podnoszą się i chowają we wnętrzu szafki. Ich użycie jest szczególnie polecane w szafkach dolnych np. pod zlewem czy tam, gdzie przechowujemy garnki. Na rynku istnieją również nieco bardziej estetyczne harmonijki, które mają wymalowany wzór czy są różnokolorowe. Takie modele będą pasowały również do górnych szafek i doskonale się prezentowały pod względem estetycznym.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *