Meble designerskie — czy to dobry pomysł do pokoju dziennego?

Meble designerskie — czy to dobry pomysł do pokoju dziennego?

14 views
0

Meble designerskie, czyli takie, w których największy nacisk położono na wygląd oraz estetykę cieszą się dużym zainteresowaniem. Posiadanie chociaż jednego takiego modelu urozmaica wnętrze i nadaje mu charakteru. Użycie całego zestawu może wydawać się małą przesadą, lecz pomysł ten nie jest pozbawiony sensu. Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje mebli designerskich, które możemy wykorzystać w pokoju dziennym.

Fotel kula

Jednym z najpopularniejszych mebli designerskich jest fotel — kula. Posiada on obły kształt oraz miejsce w swoim środku, w którym można usiąść. Fotele takie dostępne są jako fotele wiszące lub stojące. Futurystyczny kształt wprowadza nowoczesny design do pokoju i nadaje mu indywidualnego charakteru.

Stół dzielony szkłem

Meble pokojowe to również a w zasadzie przede wszystkim stół. Na rynku istnieje wiele modeli, które są dostępne w różnych stylach. Bardzo ciekawym pomysłem jest stół drewniany — kwadratowy, prostokątny lub okrągły, przez którego środek na całej długości biegnie szklana kilkunastocentymetrowa podziałka. Zestawienie drewna ze szkłem kolorowym daje ciekawy efekt. Szkło może być intensywnego koloru lub przepuszczalne a drewno jasnego, lub ciemnego.

Sofa z papieru

Niezwykle ciekawym i intrygującym meblem, który sprawia niezwykłe wrażenie, jest sofa wykonana z papieru. Jest ona rozwijana i składa się z pionowo ułożonych części papierowych i drewnianych. Złożona jest wygodnym miejscem dla jednej osoby a po rozłożeniu jej jak harmonijkę pomieścić może nawet 4-5 osób. Wbrew pozorom materiały wykorzystane do jej budowy są bardzo wytrzymałe a sam mebel służyć może przez wiele lat. Jest to dobry pomysł na oryginalny mebel pokojowy.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *