Zdrowie i Uroda

Modelowanie i ujędrnianie sylwetki z pomocą skoncentrowanej energii elektromagnetycznej w łódzkiej klinice  

 

Intensywne ćwiczenia generują skurcze mięśni, co jest dla mózgu informacją o konieczności zużycia zwiększonej ilości energii – w ten sposób dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej i rzeźbienia mięśni. Podobne, ale intensywniejsze działanie można osiągnąć za pomocą stymulacji ciała skoncentrowaną energią elektromagnetyczną. Przybliżamy, jak wygląda modelowanie i ujędrnianie sylwetki z użyciem tej technologii!  

 

Skoncentrowana energia elektromagnetyczna – czym jest i jakie ma zastosowanie?

W medycynie estetycznej i nowoczesnej kosmetologii skoncentrowana fala elektromagnetyczna jest powszechnie wykorzystywana do modelowania i ujędrniania sylwetki, a także redukcji wielu niedoskonałości estetycznych związanych z utratą naturalnego napięcia skóry. 

Pola magnetycznego nie widzimy, ani nie słyszymy, jednak możemy odczuć jego działanie i zaobserwować jego skutki. Fale elektromagnetyczne oddziałują na tkanki m.in. poprzez wywoływanie intensywnych, długotrwałych skurczów mięśni. Jak Stymulacja taka wpływa także na skórę właściwą i tkankę tłuszczową.  

 

Działanie fal elektromagnetycznych w porównaniu do modelowania sylwetki na siłowni

Osoby, które marzą o smukłym i jędrnym ciele osiągają najlepsze rezultaty dzięki regularnym treningom. Często jednak ćwiczenia okazują się niewystarczające, a modelowanie sylwetki na siłowni trudniejsze, niż zakładamy. Wielu z nas nie ma również możliwości, aby poświęcić ćwiczeniom tyle czasu, ile potrzebuje ciało. 

Tkanka tłuszczowa ulega redukcji pod wpływem pobudzenia metabolizmu. Wyjaśniając, gdy bardzo intensywnie ćwiczymy, zakończenia nerwowe zlokalizowane w poszczególnych tkankach, tych którymi poruszamy, przekazują do ośrodkowego układu nerwowego informacje o wzmożonym wysiłku. Jest to równoznaczne z koniecznością zużycia większej ilości energii, która zmagazynowana jest w komórkach tłuszczowych (adipocytach). W ten sposób dochodzi do redukcji masy tłuszczowej na poszczególnych partiach ciała – aby sprostać wymaganiom energetycznym organizm zużywa zapas energii w postaci trójglicerydów kumulujących się w adipocytach. Aby jednak było to możliwe, aktywność fizyczna musi być intensywna i systematyczna, a każdy skurcz mięśnia powinien trwać odpowiednio długo. Niestety w warunkach normalnych, w trakcie klasycznego treningu, wszystkie skurcze trwają maksymalnie ułamek sekundy, a pomiędzy nimi występują momenty relaksacji mięśni. 

Z kolei urządzenia emitujące skoncentrowaną energię elektromagnetyczną inicjują bardzo intensywne skurcze mięśni, które nie wymagają od nas zaangażowania i wysiłku. Skurcze te są też o wiele intensywniejsze i dłuższe. Dla porównania, jedna sesja zabiegowa z wykorzystaniem fali elektromagnetycznej, trwająca ok. pół godziny, generuje skurcze równoznaczne z wykonaniem 800 brzuszków. Co więcej, w trakcie zabiegu energia oddziałuje na wszystkie mięśnie na danym obszarze ciała.  

 

Jak wyglądają zabiegi modelowania i ujędrniania sylwetki z falami elektromagnetycznymi? 

W trakcie zabiegu do skóry przykładane są specjalne głowice (pady) emitujące energię elektromagnetyczną. Ich kształt dostosowuje się do obszaru zabiegowego, np. ud i pośladków, brzucha, bioder czy ramion.

Zabiegi modelowania i ujędrniania sylwetki falą elektromagnetyczną w Klinice Miracki w Łodzi są bezbolesne, komfortowe dla Pacjenta. W trakcie procedury odczuwa się jedynie napięcie mięśni. Nie jest również wymagany okres rekonwalescencji, ponieważ energia stosowanych urządzeń nie oddziałuje na powierzchnię skóry. 

Aby osiągnąć pożądane rezultaty, zwykle zaleca się powtarzanie sesji zabiegowych dwa razy w tygodniu przez okres minimum dwóch miesięcy. Zawsze jednak częstotliwość oraz ilość koniecznych zabiegów ustalana jest indywidualnie. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć, czy modelowanie i ujędrnianie sylwetki za pomocą skoncentrowanej energii elektromagnetycznej będzie odpowiednim rozwiązaniem w Twoim przypadku, zapytaj o szczegóły w Klinice Miracki w Łodzi, Warszawie, Katowicach lub Krakowie.  

 

  sacro.pl shipsband.com inc.org