Ciekawe

Naklejki do pokoju dziecka – kolorowy zawrót głowy

 

Naklejki na ścianę pozwalają szybko i tanio odmienić pokój dziecka. Jest to ciekawy sposób na stworzenie przestrzeni, w której nasza pociecha będzie świetnie się czuła. Jak wybrać naklejki do pokoju dziecka?

Nie tylko tapeta

Jednokolorowe ściany to nuda! Tapeta często jest traktowana jako jedyny sposób na stworzenie kolorowego i radosnego pokoju dziecka. Nie jest to prawda!

Naklejki do pokoju dziecka to idealny sposób na rozweselenie przestrzeni. Jednocześnie dziecko jest w stanie zaprojektować swój wymarzony pokój, który będzie odzwierciedleniem jego pasji i zainteresowań.

Naklejki do pokoju dziecka mogą wystąpić jako pojedyncze akcenty lub całe kompozycje. Warto pozwolić dziecku, by samodzielnie zdecydowało, co podoba mu się najbardziej i jak ma wyglądać jego królestwo.

Małe naklejki można wykorzystać nad biurkiem, za komodą czy na szafie. Warto również pamiętać, że z małych naklejek może powstać kompozycja, która będzie bardzo osobista i charakterystyczna. Taki obraz może zajmować całą ścianę. Jedyne, co ogranicza dziecko, to jego własna wyobraźnia.

Jak montować naklejki?

Naklejki do pokoju dziecka można wykorzystać wyłącznie, gdy ściana będzie do tego dobrze przygotowana. Ścianę trzeba odtłuścić, usunąć stary klej oraz dobrze wysuszyć. Na ścianie mogą znajdować się niewielkie nierówności, które przysłoni naklejka. Trzeba jednak pamiętać, że dziury będą widoczne. Naklejka nie będzie idealnie układała się na ścianie.

Naklejki do pokoju dziecka najczęściej sprzedawane są w rulonach. Trzeba pamiętać, by chociaż kilka godzin wcześniej rozłożyć naklejkę na płaskiej powierzchni oraz przycisnąć ją czymś ciężkim, dzięki temu naklejka rozprostuje się i będzie wygodniejsza do przyklejenia.

Chcąc naklejać duże obrazy, warto skorzystać z pomocy kogoś bliskiego. Cztery ręce często są niezbędne, by równo przykleić naklejkę.

Przyklejanie trzeba zacząć od górnego lewego rogu i kierować się do prawego narożnika, a następnie w dół. Zmarszczki, które powstaną należy wygładzić delikatnie szmatką tak, by usunąć powietrze, które dostało się pod naklejkę.

Zaletą naklejek do pokoju dziecka jest również ich łatwy demontaż. Podgrzewając naklejkę suszarką do włosów, usuniemy ją w kilka minut. Dobrze podgrzana naklejka zejdzie ze ściany nie uszkadzając powierzchni. Ściana często nie wymaga nawet mycia. W razie oporu nie należy na siłę zdejmować naklejki, lecz ponownie podgrzać powierzchnię.

Naklejki do pokoju dzieci to świetna alternatywa dla tapety. Są szybkie w montażu, tańsze i można je w łatwy sposób wymienić, gdy nasze dziecko z nich wyrośnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k81,naklejki-do-pokoju-dziecka.html.