Nowoczesna kuchnia ogrodowa przy domu

Nowoczesna kuchnia ogrodowa przy domu

8 views
0

Chcąc jak najlepiej skorzystać z lata warto urządzić przestrzeń wokół domu zgodnie z naszymi potrzebami. Jednym z ciekawszych pomysłów jest kuchnia ogrodowa – to rozwiązanie pozwoli nam na przygotowywanie i podawanie ciepłych posiłków na świeżym powietrzu. Do jej stworzenia nie trzeba wiele: wystarczy funkcjonalny grill oraz wygodny komplet mebli ogrodowych.

Kuchnia ogrodowa – miejsce idealne na lato

Wspólne spędzanie czasu z rodziną na świeżym powietrzu to najlepszy pomysł na relaks. A gdyby te chwile połączyć też z pysznymi posiłkami? Kuchnia ogrodowa pozwoli nam zrealizować pomysły o śniadaniach czy kolacjach blisko natury i domu. Nowoczesna kuchnia ogrodowa stanie się również miejscem, gdzie z przyjemnością zapraszać będziemy naszych znajomych na popołudniowego grilla!

Z czego składa się kuchnia ogrodowa? Podstawą jest z pewnością funkcjonalny grill. Wśród wielu modelu warto zainteresować się grillami gazowymi, które znacząco wyprzedzają technologicznie znane nam grille węglowe. Nowoczesne grille gazowe posiadają kilka palników, możliwość regulowania wysokości płomienia, szerokie ruszty – wszystko to przekłada się na możliwość grillowania w jednym czasie większej ilości jedzenia, oszczędność czasu i energii. Grille wykonane są ze stali nierdzewnej – znacząco ułatwia to czyszczenie ich elementów oraz konserwację. Materiał ten zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, rdzą, wnikaniem brudu.

Kuchnia ogrodowa osłonięta zadaszeniem

Wygodna kuchnia ogrodowa powinna być osłonięta przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz opadami deszczu. W tym celu najlepszym rozwiązaniem okaże się zadaszenie modułowe, którego konstrukcja wykonana jest z aluminiowych elementów malowanych proszkowo. Na szczycie zadaszenia znajduje się dach wykonany z listew uchylnych. Taki dach nie nagrzewa się, przez co w jego cieniu panuje przyjemny chłód.