Ochrona podłogi

Ochrona podłogi

4 views
0

Każdy chce, aby podłoga w jego mieszkaniu jak najdłużej pozostawała w idealnym stanie. Zastosowanie drogich paneli nie zawsze musi to gwarantować. Niekiedy niezbędna jest dodatkowa ochrona. Najczęściej podłogi wycierają się w miejscach gdzie stoją krzesła lub przy biurkach, gdzie jest ona szczególnie narażona na ścieranie.

Maty ochronne

To najlepsze rozwiązanie jeśli nie chcemy wykładać dywanu lub wykładziny w pomieszczeniu. Szeroka gama asortymentu pozwala przebierać w najróżniejszych wzorach oraz wielkościach. Można w ten sposób dostosować je pod odpowiedni wystrój i styl pomieszczenia.

Decydując się na zakup mat ochronnych należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą wpływać na ich wybór. Odpowiedni materiał, rozmiar czy też kolor mają wydatny wpływ na wystrój pomieszczenia.

Z jakiego materiału są produkowane maty ochronne?

Mata ma przede wszystkim atrakcyjnie wyglądać i tworzyć spójną całość z resztą aranżacji. Spód powinien być wykonany z tworzywa, które będzie gwarantowało, ze mata nie będzie się poruszać po podłodze pod wpływem nacisku. Idealna w tym przypadku będzie guma, która posiada właściwości antypoślizgowe. Pozwoli to utrzymywać mate w jednym miejscu nawet podczas przejeżdżania po niej krzesłem.

Wykonanie wierzchniej strony maty ma ogromne znaczenie. Materiał powinien być odporny na zużycie. Bez względu na to czy będzie po niej poruszać się fotel na kółkach, stać krzesło, czy zwyczajnie będziemy na niej stawiać nogi, powinna ona jak najdłużej zachowywać swój nienaganny wygląd i styl. Często wykorzystywane do tergo materiały to frotte oraz wełna naturalna, która dodaje elegancji i szyku.

Jakie maty wybrać do wykładzin dywanowych?

Jeśli na podłodze zamiast paneli znajduje się wykładzina dywanowa i chcemy, żeby zachowała ona swoje walory estetyczne jak najdłużej. W takim przypadku warto zastosować maty ochronne ze specjalnymi wypustkami, które pozwolą utrzymywać ją na wykładzinie. Malutkie kolce wczepiają się w dywan co gwarantuje, ze mata pozostanie w jednym miejscu i nie będzie jeździć wraz z fotelem.

Tego typu maty najczęściej stosowane są w biurach gdzie natężenie ruchu jest znacznie wyższe niż w prywatnych domach. W ten sposób uchronimy wykładzinę przed nieprzyjemnymi dla oka obtarciami. Maty ochronne świetnie sprawdzą się także w przypadku podgrzewanych podłóg. Wykonane z odpowiedniego materiału potrafią długo utrzymywać ciepło i nie ulegają z tego powodu żadnym zniszczeniom.

Należy pamiętać, że podczas wyboru maty powinniśmy kierować się tym, gdzie będzie użyta, na jakiej podłodze i jak często będzie używana.

Your email address will not be published. Required fields are marked *