Ogród w stylu boho

Ogród w stylu boho

121 views
0

Ogród jest miejscem, gdzie możemy poczuć bliskość natury i odpocząć w prawdziwie kojącej scenerii. Aby zewnętrzne otoczenie domu stało się cieszącą oczy, funkcjonalną oazą odpoczynku, warto starannie go zaaranżować. Doskonałym sposobem na stworzenie zachwycającej, naturalnej i modnej kompozycji jest zaczerpnięcie inspiracji ze stylu boho.

Boho – artystyczny nieład

Uwielbiany przez romantyków i podróżników styl swoją nazwę zaczerpnął z francuskiej bohemy, czyli grupy ekstrawaganckich artystów, którzy za nic mieli sobie konwenanse. W ogrodzie zaprojektowanym w stylu boho będzie więc królował artystyczny nieład. Nietuzinkowe kompozycje są mieszanką naturalności, inspiracji rustykalnych i kolonialnych. Przeważają tu jasne, pastelowe kolory przełamane bardziej wyrazistymi barwami ziemi.

Rattanowe fotele na taras

Nieodłączną częścią ogrodowej aranżacji są meble. Minimalistyczne, metalowe albo technorattanowe modele zdecydowanie się tutaj nie sprawdzą. W klimat boho najlepiej wpiszą się fotele na taras i małe stoliki wykonane z rattanu. Czołowi producenci wyposażenia outdoorowego coraz częściej wzbogacają swoje katalogi o ręcznie wyplatane, stylowe meble z rattanu o klasycznej barwie lub malowane na biało. Na fotelach czy huśtawce warto poukładać kolorowe poduszki i miękkie pledy.

Dodatki

Urządzanie ogrodu w stylu boho to nie lada gratka dla wszystkich kreatywnych dusz. Ostatnim, ale jakże ważnym etapem urządzania stylowego, naturalnego ogrodu, jest wybór dodatków. Na tarasie boho nie może zabraknąć delikatnych ozdób – niezwykle modnych łapaczy snów, sznura kulistych lampek rozświetlających taras, lampionów z rattanu, dużych świec. Gdzieniegdzie warto ustawić etniczne dekoracje przywołujące wspomnienie dalekich podróży.