Dom i Wnętrze

Osłona tarasowa – nowoczesna pergola

 

Zacieniony taras to najlepsze miejsce wypoczynkowe w czasie lata. Przydomowa przestrzeń wypoczynkowa pozwoli nam na relaks z książką w ręku czy podawanie posiłków naszym bliskim Osłona tarasowa w formie pergoli sprawi, że każda chwila blisko natury będzie znacznie piękniejsza.

Osłona tarasowa – czym jest?

Osłona tarasowa to nic innego jak nowoczesna pergola, którą możemy zastosować zarówno na tarasach, jak i w ogrodach. Nowoczesne pergole odznaczają się oryginalną bryłą, zastosowaniem wysokiej jakości materiałów oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. Osłona tarasowa wznoszona jest na elementach aluminiowych – modułowa konstrukcja sprawia, że bez trudu taką podstawę wzniesiemy sami. Nie ma tu również potrzeby kotwienia w betonie. Aluminiowa konstrukcja jest malowana proszkowo – oznacza to, że jest ona zabezpieczona przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. Zintegrowana rynna dachowa pozwoli na odprowadzenie wody poza obręb osłony. Szczyt pergoli tworzą aluminiowe lamele obracające się wokół własnej osi. Tak zaprojektowany dach daje nam możliwość decydowania o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Osłona tarasowa może być również uzupełniana o dodatki takie jak rolety boczne czy frontowe – skutecznie ochronią nas one przed podmuchami wiatru.

Osłona tarasowa i meble ogrodowe

Aranżując nasz taras nie zapominajmy o wygodnych meblach. Meble tarasowe dostaniemy dzisiaj w wielu interesujących odsłonach – do najczęściej wybieranych zalicza się meble technorattanowe. Meble takie są niezwykle trwałe, zabezpieczone przed działaniem wilgoci, odkształcaniem czy płowieniem. Na długi czas zachowają doskonały wygląd. Meble w okresie jesieni i zimy warto okryć dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi z niewielkimi ściągaczami.

 

 

https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/