Parasol ogrodowy wodoszczelny – produkt wart zakupu!

Parasol ogrodowy wodoszczelny – produkt wart zakupu!

423 views
0

Chcąc jak najlepiej wykorzystać ostatnie, słoneczne dni w ogrodzie czy na naszym tarasie warto zainteresować się kupnem nowoczesnego parasola ogrodowego. Współcześnie producenci oferują nam szeroki wybór parasoli dostosowanych zarówno do ogrodów, jak i na tarasy, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na jakie elementy zwracać uwagę podczas kupna?

Parasol dopasowany do naszych potrzeb

Szukając idealnego parasola zazwyczaj zwracamy uwagę wyłącznie na jego wygląd i kolor czaszy. To oczywiście ważne aspekty, jednak znacznie istotniejsze okażą się materiały, ich trwałość oraz odporność konstrukcji na zmienne warunki atmosferyczne.

Obecnie najlepsi producenci parasoli oferują nam parasole odznaczające się wysoką funkcjonalnością: przede wszystkim zapewniają one komfortowy cień podczas upalnych dni, ale chronią też przed szkodliwym promieniowaniem UV, które w nadmiarze może prowadzić do poparzeń skórnych czy udarów. Parasol ogrodowy wodoszczelny uchroni nas przed niespodziewanym deszczem!

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów parasole ogrodowe są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć. Antykorozyjne stelaże zabezpieczono przed działaniem wody i pojawianiem się ognisk rdzy. Osadzenie stelaża na ruchomej stopie pozwala na rotowanie go o 360 stopni wokół własnej osi.

Jak budowana jest czasza parasola?

Najwięcej uwagi w przypadku nowoczesnych parasoli przykuwa czasza. Zazwyczaj jest ona tworzona z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwa poliuretanu. Połączenie tych tworzyw sprawia, że tkanina jest odporna na wnikanie kurzu, wilgoć, promieniowanie UV, nie płowieje. W zależności od modelu czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach – dzięki temu bez trudu dopasujemy kąt padania cienia.