Parasole przeciwsłoneczne na taras – jakie wybrać?

Parasole przeciwsłoneczne na taras – jakie wybrać?

82 views
0

Godziny spędzone na tarasie czy w ogrodzie możemy poświęcić na odpoczynek, czytanie książek, pracę, spotkania w gronie znajomych. Ważne jest, aby takie miejsce wypoczynkowe odpowiednio zaaranżować i przygotować. Niezbędne okażą się wygodne meble ogrodowe oraz parasol, który uchroni nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Meble klasyczne czy nowoczesne?

Wybór mebli nie powinien być przypadkowy: muszą odpowiadać nam one estetycznie, a jednocześnie musimy być świadomi, że w ogrodzie czy na tarasie będą one narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Obecnie producenci oferują nam wiele innowacyjnych technologii, przez co meble ogrodowe są wysoce odporne na uszkodzenia, zarysowania, działanie wilgoci. Nieporowata struktura takich tworzyw jak technorattan czy aluminium sprawia, że czyszczenie takich powierzchni nie sprawia żadnego problemu.

Jak uchronić się przed słońcem?

Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne nie jest niczym dobrym – wielogodzinne przesiadywanie bez odpowiedniej ochrony na tarasie może skończyć się poparzeniami słonecznymi, a nawet udarem! Parasole przeciwsłoneczne na taras to funkcjonalny dodatek, który uchroni nas przed słońcem i sprawi, że przestrzeń tarasu stanie się znacznie przyjemniejsza. Nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są z trwałych tworzyw, takich jak aluminium malowane proszkowo. Stelaż wykonany z takiego tworzywa jest odporny na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Stelaże aluminiowe odporne są na zarysowania, odkształcanie, wnikanie brudu. Czasze parasoli ogrodowych pokrywane są tkaninami technicznymi – są to włókna poliestrowe, nierzadko pokryte również warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest wysoce odporna na promienie słoneczne, jak również na deszcz.

Your email address will not be published. Required fields are marked *