Pergola ogrodowa – sposób na udany wypoczynek

Pergola ogrodowa – sposób na udany wypoczynek

195 views
0

Chwile relaksu na własnym tarasie to bez wątpienia świetny sposób na odpoczynek po długim dniu w pracy czy w szkole. Nadchodzące lato to świetna okazja do tego, aby odświeżyć meble tarasowe i wybrać najlepszy sposób zadaszenia tarasu. Parasole ogrodowe coraz częściej zastępowane są nowoczesnymi tarasolami. Czy to rozwiązanie wpłynie na nasz komfort? Zdecydowanie tak!

Wybierz tarasolę i ciesz się chwilami na świeżym powietrzu

Wybierając tarasolę bez wątpienia stawiamy na innowacje i nowoczesne technologie. Ten rodzaj zadaszenia tarasu projektowany jest z dużą dbałością o detale. Poprzez wykorzystanie niewielkiej ilości podpór możliwe jest zadaszenie dużego obszaru tarasu. Pergola ogrodowadaje ochronę zarówno przed palącym słońcem, jak i deszczem.

Konstrukcja odporna na zmienne warunki atmosferyczne

Pergolę ogrodową wznosi się na profilach aluminiowych malowanych proszkowo – to gwarantuje, że nawet po wielu latach nie pojawi się na nich rdza. Kolor profili wybiera sam klient – ma do dyspozycji paletę ponad 200 klasycznych kolorów. Dzięki temu możliwe będzie wpisanie tarasoli w istniejącą już aranżację tarasu. Konstrukcja zaprojektowana została w taki sposób, aby opierać się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h, w jej wnętrzu ukryto system odprowadzania wody.

Dla jeszcze większej wygody użytkowników pergolę można uzupełnić o elementy takie jak panele boczne (ich zadaniem jest ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru), promienniki ciepła, oświetlenie.

Skryj się pod tarasolą!

Dachy pergoli ogrodowych tworzone są na kilka sposobów. Najchętniej kupowanymi są modele z zadaszeniem lamelowym, tworzonym z aluminiowych profili. Elementy te obracają się o 135 stopni, przez co możliwe jest regulowanie ilości światła wpadającego pod tarasolę. Innym rodzajem zadaszenia są dachy z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem.