Pierwszy raz na stoku z nartami Rossignol – co warto wiedzieć?

Pierwszy raz na stoku z nartami Rossignol – co warto wiedzieć?

12 views
0

W okresie zimowym media społecznościowe aż kipią od zdjęć osób, które z zadowoleniem uprawiają jazdę na nartach. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób chce iść tym śladem, stawiając swoje pierwsze kroki na stoku z nartami Rossignol.

Najlepsze narty? Nie zawsze…

Pierwszy wyjazd na narty nie oznacza konieczności zainwestowania w najlepszy sprzęt. Wybierając np. narty Rossignol nie trzeba od razu stawiać na tematyczne modele, których charakterystyka jest dopasowana do najlepszych i najbardziej wymagających tras. Na rynku istnieje wiele sklepów, w których – najlepiej stacjonarnie – zakupić interesujący nas model.

Na początku sprawdzą się modele najtańsze. Co ciekawe, w ofercie producenta nart Rossignol można znaleźć i takie produkty. Jak na profesjonalną firmę przystało, dostarcza ona na rynek wiele różnych modeli nart. Niektóre z nich są przeznaczone wyłącznie dla początkujących. Warto dopytać się w sklepie, które z modeli byłyby dla nas najlepsze. Można też zainwestować w produkty ze starszych serii.

Ubiór – co warto wiedzieć?

Jeśli już wybraliśmy dla siebie narty Rossignol (niezależnie od modelu), warto poszukać również i wielu innych produktów, które przydadzą się nam na stoku. Czymś takim jest chociażby odzież narciarska, która – niezależnie od modelu – zapewnia nam zbliżone parametry izolacyjne. Wybierając kurtkę i spodnie, warto pamiętać o kilku wskazówkach.

Po pierwsze – wybieramy modele ze specjalnymi ściągaczami na rękawach, które zatrzymają śnieg i wilgoć (na samym początku upadków będzie dość sporo). Po drugie – warto wybrać odzież zapinaną na zamki błyskawiczne, która posiada szereg dedykowanych kieszeni. Pamiętajmy, by urządzenia takie jak aparat lub telefon, trzymać możliwie blisko ciała, ze względu na niskie temperatury.

Stoki – kilka praktycznych wskazówek

Kolejnym krokiem będzie wybór stoku. Wbrew pozorom nie zawsze musimy za nie płacić. Niektóre z nich (te o najłatwiejszym przebiegu) znajdują się możliwie blisko nas i – co równie ważne – nie zawsze w rejonach górskich. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z narciarstwem, 2 – 3 dni zjazdów powinny wystarczyć, by w podstawowy sposób opanować technikę zjazdu.

Podsumowując, rozpoczęcie przygody z nartami z pewnością będzie obfitować w wiele ciekawych wrażeń. Niektórych z nich (oczywiście negatywnych) można uniknąć, stosując się do zasad panujących na stoku. Co więcej – taka „życiowa inauguracja” sezonu nie musi być wcale kosztowna. Sprzęt narciarski dla początkujących jest w miarę tani, o ile uda się go kupić z głową.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty rossignol https://agasport.com.pl/narty-cat-2.