Pomysły na zdobienia

Pomysły na zdobienia

18 views
0

Kiedy chęć na wykonywanie samodzielnie manicure hybrydowego przeradza się w czyn, następuje okres fascynacji i radości z nowej jakości, jaką gwarantują lakiery, takie jak semilac 08. Z czasem, pod wpływem obserwowania artystycznych zdobień publikowanych przez amatorskie bądź profesjonalne manicurzystki, radość mija, a pojawia się chęć wykonywania pierwszych zdobień. Trudno jednak ugryźć to z właściwej strony – tak, aby wykonane zdobienie cieszyło oko i było perfekcyjne. Warto wtedy poszukać inspirujących wzorów.

Face to face ze specjalistką

Przede wszystkim, wiele można zaobserwować podczas wizyt u kosmetyczki bądź manicurzystki. Nawet, jeśli czujemy się na siłach, aby wykonać samodzielnie manicure, nie zrażajmy się do wizyt. Podczas godzinnego lub dłuższego zabiegu można się wspaniale zrelaksować, a także zapytać o użyte produkty. Jest to również swoisty tutorial na żywo, ponadto z możliwością zapytania o konkretną technikę zdobienia, jak np. ombre. Po udanej wizycie u dobrej manicurzystki można śmiało próbować powielić zdobienia własnoręcznie. Co prawda nie można być pewnym idealnego efektu za pierwszym podejściem, jednak praktyka czyni mistrza.

Prawie jak na żywo

Obecnie powszechnie dostępna jest cała gama nowych mediów. Niektórymi z nich zainteresowały się marki, między innymi produkujące lakiery do paznokci. Wobec tego na coraz większej ilości kanałów – również polskojęzycznych – jest możliwość obejrzenia filmów o wysokiej jakości, na których specjalistki wykonują fantazyjne zdobienia własnego autorstwa. W internecie krążą również różnego rodzaju wyzwania – między innymi sugerujące wykonanie zdobienia za pomocą jednego lakieru, takiego jak semilac 08. Tego typu filmy, choć nagrywane zazwyczaj w celach humorystycznych, niejednokrotnie skłaniają amatorki manicure hybrydowego do powielenia ich samodzielnie. Ważne, aby towarzyszyła temu dobra zabawa!

Akcesoria

Pędzelki do wykonywania precyzyjnych zdobień za pomocą lakierów hybrydowych stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego – dzięki nim można uczynić z paznokci prawdziwe dzieło sztuki. Oprócz wzorków tworzonych na paznokciach za pomocą pędzelków warto zaopatrzyć się również w mieniące się pyłki oraz naklejki, które zdecydowanie rzutują na całokształt manicure hybrydowego.
Zdobienia hybrydowe nie są trudne, jednak istotne jest, aby przy ich wykonywaniu używać dobrej jakości lakierów. Jednym z godnych polecenia jest przepiękny róż – semilac 08. Dobrze komponuje się jako lakier bazowy, ale także jako pojedynczy element zdobienia.
Zapraszam po więcej informacji na stronę semilac 08.