Prefabrykaty – czy warto z nich korzystać?

Prefabrykaty – czy warto z nich korzystać?

21 views
0

Budownictwo rozwija się w szybkim tempie – na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które znacząco ułatwiają ten skomplikowany proces. Czas wznoszenia budowli od zera stale maleje dzięki dobrodziejstwom techniki takim jak choćby prefabrykowane elementy, których montaż jest dużo szybszy od standardowych technik.

Prefabrykaty w budownictwie:

Prefabrykaty to duże elementy, które dostarczane są na plac budowy za pomocą specjalnego transportu, a następnie przekładane za pomocą dźwigu i montowane na miejscu. Główną zaletą prefabrykatów jest szybkość i łatwość ich montażu – fachowcom zajmuje to o wiele mniej czasu niż tradycyjne stawianie ścian. Dodatkowo elementy produkowane w fabryce charakteryzują się dużą powtarzalnością, jak i precyzją. Prefabrykaty mogą zostać wykonane z różnych materiałów, takich jak beton, stal czy nawet drewno. Swoje zastosowanie mają zarówno w przypadku mniejszych jak i większych budowli – często wybierane są do domów mieszkalnych, ale i magazynów, sklepów, urzędów czy pozostałych miejsc użyteczności publicznej, nawet w przypadku budowli wielokondygnacyjnych.

Prefabrykowane ściany z betonu:

Jednymi z najczęstszych prefabrykatów są ściany, które nie wymagają już tynkowania. Na budowę dostarczany jest już półgotowy produkt, który należy połączyć prętami zbrojeniowymi i betonem. Montaż jest nie tylko prostszy i wymagający zaangażowania mniejszej ilości pracowników, ale także bardzo szybki. Węższe szczeliny wypełnia się specjalną pianką, która je uszczelnia i zabezpiecza. Wielu producentów daje długie gwarancje na prefabrykaty, a ponieważ wykonane są z dobrej jakości produktów nie należy obawiać się o ich szybkie uszkodzenie. Prefabrykowane ściany betonowe sprawdzą się w przypadku mniejszych jak i większych budynków. Warto zwrócić jeszcze uwagę na fakt, że ich montaż nie generuje większego nieporządku i tuż po jego zakończeniu i wyschnięciu, można przystąpić do kolejnych prac.

Wady prefabrykatów:

Wśród wad gotowych elementów wykorzystywanych do budowy, wymienia się głównie koszta – jest to dość drogie rozwiązanie. Wiele osób obawia się również ich wykonania – zamówienia realizowane są na podstawie gotowego projektu i w efekcie finalnym nie da się już takiej ściany zmienić, ale jeśli korzysta się z wiedzy fachowców nie powinna to być obawa.

Wiele osób nadal niesłusznie obawia się prefabrykatów, ponieważ kojarzą się one ze starym budownictwem i wielkimi blokami mieszkalnymi, które powstawały dekady temu. Obecnie stosowane są nowoczesne materiały, które pozwalają na indywidualny charakter budowli, a prefabrykowane ściany betonowe są szybkim i solidnym rozwiązaniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny

Your email address will not be published. Required fields are marked *