Ranking szczoteczek elektrycznych

Ranking szczoteczek elektrycznych

63 views
0

Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu modeli szczoteczek elektrycznych. Którą z nich wybrać? Co wziąć pod uwagę podczas zakupu? Cena to w gruncie rzeczy nie wszystko, musimy rozważyć także inne parametry poza nazwą producenta i rodzajem szczoteczki elektrycznej.

Philips Sonicare DiamondClean

To jedna z najczęściej spotykanych i najlepszych szczoteczek elektrycznych na rynku. Wyprodukowana przez pioniera takich narzędzi, firmę Philips, jest liderem na rynku nie bez powodu. Charakteryzuje się jednak jedną z wyższych cen w tym segmencie. Czy warto w nią zainwestować? Jeśli mamy duże oczekiwania co do stosowanej szczoteczki, to jak najbardziej. Sonicare jest nie tylko szczoteczką elektryczną, ale i soniczną. Oznacza to, że zamiast ruchów okrężnych, jej włókna wibrują pod wpływem ultradźwięków. Sprawia to, iż może ona osiągnąć ponad 60000 ruchów na minutę. A to pozwala na bardzo dokładne, ale i szybkie umycie zębów, w tym również wszystkich szczelin pomiędzy nimi. Ten model Philipsa posiada kilka trybów pracy, m.in. do wybielania zębów, masowania dziąseł oraz mycia zębów z nadwrażliwością.

Oral-B Professional Care 500

Tradycyjna szczoteczka elektryczna od Oral-B to klasyka gatunku, która nie wychodzi z mody. Cenowo wciąż atrakcyjna przebija skutecznością każdą szczoteczkę manualną, a i z niektórymi sonicznymi może śmiało stawać w szranki. Dlaczego warto w nią zainwestować? Ta szczoteczka elektryczna pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu – nie trzeba nią wykonywać dodatkowych ruchów, sama się wszystkim zajmie. Wystarczy przesuwać po kolejnych zębach i gotowe! Szczoteczka Professional Care 500 ma wbudowany akumulator, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na wymiennych bateriach (jedno ładowanie wystarczy na ok. tydzień użytkowania). Do tego posiada antypoślizgową rękojeść, w związku z czym śmiało mogą z niej korzystać nawet dzieci. Produkt Oral-B wykonuje 7 600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych oraz 20 000 ruchów pulsacyjnych na minutę, co jest bardzo dobrym wynikiem na szczoteczkę z tego segmentu – gwarantuje to czyste i zdrowe zęby przy regularnym myciu.

GUM Activital Sonic

Jeśli nadal chcesz korzystać z technologii sonicznej, ale modele Philipsa są jednak finansowo niedostępne, dobrym wyborem będzie szczoteczka od GUM. Wykonuje ona 12000 drgań na minutę, co wystarczy do codziennego mycia zębów. Poza tym szczoteczka jest bardzo poręczna, świetnie nadaje się do zabrania w podróż, a do tego działa na wymienne baterie. Do tego łatwo dostępne są wymienne główki szczoteczki, które należy zmieniać mniej więcej co 3 miesiące.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.profimed.com/szczoteczki-elektryczne-glowice-wymienne-i-akcesoria-c4485