Rodzaje ścian warstwowych

Rodzaje ścian warstwowych

18 views
0

Prefabrykowane ściany betonowe to termin, który może być niejasny dla wszystkich osób spoza branży budowlanej. Aby go zrozumieć, najpierw należy wyjaśnić czym są ściany warstwowe, które wykorzystywane są w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.

Ściany betonowe i warstwowe

Ściany tego typu składają się z dwu bądź trzech warstw: izolacyjnej, nośnej i elewacyjnej. W ścianie warstwa ta spełniać ma swoje zadanie konstrukcyjne, czyli usztywnianie i utrzymywanie. Z kolei warstwa izolacyjna ma za zadanie termicznie izolować. Ostatnia warstwa, fakturowa osłania przed czynnikami atmosferycznymi, które są szkodliwe.

Jakie zalety mają takie warstwowe ściany, a w tym prefabrykowane ściany betonowe? Przede wszystkim lepiej radzą sobie z kumulowaniem ciepła. Dzięki temu tworzy się przyjazny mikroklimat. Prefabrykowana ściana betonowa zabezpiecza nam w pełni budynek przed wnikaniem w niego wody. Przez to nie pojawią się zniszczenia na skutek mrozów, czy słońca w upalne dni.

Beton o zwykłej strukturze – zalety

Dzięki zastosowaniu w prefabrykowanych ścianach betonowych betonu o bardzo zwartej strukturze, zanieczyszczenia na nim osiadające stają się bardzo łatwe do zniesienia. Przez to o wiele łatwiej jest nam korzystać z budynku na co dzień: nie musimy martwić się pleśnią, zabrudzeniami, algami. Co ciekawe, beton jest także bardziej odporny na działania temperatur, jak i czynników chemicznych o wiele bardziej, niż inne materiały.

Z kolei warstwę elewacyjną wykonać możemy z innego typu materiału, a jest nim beton architektoniczny. Tak jak i zwykły beton ma on swoje zalety. Przy budowie pozostaje więc zastanowić się, która opcja okaże się dla nas wygodniejsza i na czym zależy nam najbardziej.

Beton architektoniczny – czy warto w niego zainwestować?

Największą zaletą takiego betonu jest fakt, że przez wiele lat może on pozostawać w niezmienionym stanie. Warto przy tym dodać, że nie potrzebuje on żadnych metod konserwacji. Co sprawia, że materiał ten jest tak wytrzymały przez wiele lat i nie wymaga odnawiania? Sekretem jest warstwa elewacyjna.

Chroni ona nie tylko przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak temperatura, lecz także przed starzeniem. Nie musimy więc się martwić, że właściwości fizyczne naszego betonu ulegną pogorszeniu. Jak więc widać, rodzajów ścian warstwowych jest naprawdę wiele. Ich potrójna warstwa sprawia, że w zetknięciu z niesprzyjającymi warunkami stają się niezniszczalne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny – prefabrykowane ściany betonowe

Your email address will not be published. Required fields are marked *