Rowery elektryczne – czy tak wygląda przyszłość?

Rowery elektryczne – czy tak wygląda przyszłość?

31 views
0

Podobnie, jak elektryczne samochody, rowery tego typu od pewnego czasu przewijają się regularnie przez strony popularnych magazynów czy publikacje internetowe. Jedni przedstawiają je jako nowy, rewolucyjny trend, inni – jako drogi sprzęt, którzy nie przyda się zwyczajnemu użytkownikowi. Jak jest w rzeczywistości?

Rower elektryczny – jak to działa?

Elektryczny rower nie uniesie Cię w dal bez najmniejszego wysiłku, ale pozwoli znacznie ten wysiłek ograniczyć. Dotyczy to zwłaszcza trudnych podjazdów czy sytuacji, w których najbardziej liczy się szybki transport. Rower taki posiada baterię, z której energia płynie do silnika, on zaś uruchamiany jest poprzez pedałowanie.

Rowery elektryczne są prawie zawsze znacznie bardziej stabilne, niż ich mechanicznie zasilane odpowiedniki – ich konstrukcja jest nieco inna, a silnik i bateria dodają im masy. Najlepiej osobiście sprawdzić, na czym polega różnica, porównując różne modele w rzetelnym sklepie rowerowym (jak rowery Merida Kraków).

Dla kogo rowery na prąd?

Sprzęt tego rodzaju z założenia miał ułatwić korzystanie z rowerów wszystkim osobom, które nie znajdują się w sile wieku lub najlepszej kondycji fizycznej. To dobry sposób, by zacząć oswajać się z wysiłkiem, jakiego wymaga rower, nie nadwerężając przy tym organizmu

Jeżeli zdecydujesz się na rower elektryczny w typie popularnych rowerów Merida Kraków lub podobne duże miasto przestaną być miejscami, gdzie wolisz poruszać się tramwajem. Wspomagany mocą silnika przejazd przez niezbyt przyjazne trasy pójdzie jak z płatka, a koszt podróży do pracy czy po zakupy nie wyniesie więcej, niż kilkadziesiąt groszy.

Kiedy lepiej wybrać tradycyjny model?

Rowery elektryczne stanowią bez wątpienia propozycję, która świetnie sprawdza się w dużych miastach (jeśli wybierzesz rowery Merida Kraków i inne miasta posiadają punkty, w których mogą być one ładowane). Jazda na rowerze nie powinna być zarezerwowana tylko dla osób, których organizmy pozwalają na długotrwały wysiłek. Co więcej, nawet one mogą od czasu do czasu przekładać szybkie i tanie dotarcie na miejsce nad liczbę spalonych kalorii.

Jeśli jednak to aspekt wysiłkowy jazdy na rowerze przemawia do Ciebie najbardziej, spokojnie wystarczy Ci typowy rower, który zasilać będzie wyłącznie włożona w to przez Ciebie energia. Rower elektryczny nie jest najlepszym wyborem również wówczas, gdy Twój domowy budżet jest dość napięty – na chwilę obecną to dosyć duży wydatek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/promocje-merida-cat-78 – rowery merida Kraków