Samodzielne rozliczenie podatku z Niemiec – z nami to proste!

Samodzielne rozliczenie podatku z Niemiec – z nami to proste!

18 views
0

Wiosna to czas składania rocznych zeznań podatkowych również dla osób, które pracowały za granicą. Przygotowanie deklaracji może zająć nam nieco czasu, ale nie powinniśmy bać się tego zadania. Rozliczenie podatkowe jest obowiązkowe i musimy dostarczyć je do odpowiedniego urzędu w określonym terminie!
 

Prawidłowe rozliczenie podatku z Niemiec – potrzebne dokumenty

Jeśli pracowałeś powyżej 183 dni, zostajesz zobowiązany do rozliczenia się z podatku na terenie Niemiec. Rozliczenie podatkowe powinno być złożone w urzędzie skarbowym w Niemczech najpóźniej do 31 maja każdego kolejnego roku występującego po roku rozliczeniowym. Osoba przebywająca lub pracująca czasowo w Niemczech musi wybrać swojego reprezentanta, który złoży zeznanie podatkowe, jak również będzie odpowiadać przed urzędem skarbowym. Reprezentantem może być ktoś kto mieszka na stałe w Niemczech.
 

Czy możemy szukać pomocy podczas rozliczania podatku za granicą?

Rozliczenie podatkowe nie jest proste, dlatego lepiej powierzyć to wykwalifikowanej firmie podatkowej. Biuro podatkowe działając na podstawie upoważnienia odpowiada za skompletowanie potrzebnych dokumentów, rozliczenie podatku jak również korespondencją z urzędem skarbowym. Przed podjęciem współpracy z biurem podatkowym warto upewnić się, że jest to biuro certyfikowane. Jednym z topowych biur wartych polecenia jest firma zwrot-podatkow.pl.
 

Podstawa do rozliczenia podatku

Podstawą do dokonania rozliczenia jest uzyskanie od pracodawcy dwóch dokumentów. Pierwszym z nich jest Lohnsteuerbescheinigung, który podsumowuje okres zatrudnienia pracownika, wysokość wynagrodzenia brutto oraz wysokość odprowadzonych podatków. Drugi dokument to zaświadczenie o wysokości odprowadzonych składek na ubezpieczenie społeczne. Na tej podstawie można wykonać rozliczenia podatku z Niemiec w sposób prawidłowy.